به گزارش رکنا، سرگرد سید مسلم موسوی رئیس آموزش همگانی پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به سؤالی مبنی بر مشاهده نکردن پلیس دوچرخه‌سوار در خیابان‌ها، از جمله میدان ونک، اظهار کرد: غرفه پلیس دوچرخه‌سوار در میدان ونک، به دلیل بروز یک اتفاق موقتاً بسته شد، اما برای افزایش ایمنی بیشتر کار‌های غرفه در حال انجام است و بزودی مستقر می‌شود.
رئیس آموزش همگانی پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به این سؤال که این طرح به کجا رسیده است و آیا مردم استقبال خوبی دارند، افزود: هدف از اجرای این طرح، ارتقای فرهنگ مردم در استفاده از وسایل پاک بوده و به صورت پایلوت در مناطق ۶ و ۱۲ ما در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه در هر منطقه حدود ۱۲ دوچرخه داریم، گفت: افسران ما شیفتی هستند و بعضی از آنها صبح‌ها و بعضی دیگر ظهر‌ها می‌آیند.
سرگرد موسوی بیان کرد: ما گفته‌ایم که برایدوچرخه‌سواران ارزش زیادی قائل هستیم و در صورت وارد شدن دوچرخه‌سواران به خطوط ویژه، هیچ محدودیتی برایشان قائل نمی‌شود، به این امید که میزان استفاده از دوچرخه در سیستم حمل و نقل شخصی مردم افزایش پیدا کند.
رئیس آموزش همگانی پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به سؤالی مبنی بر کار اصلی پلیس دوچرخه‌سوار اظهار کرد: اولین و مهمترین فاکتور ما در حوزه پلیس، فرهنگ‌سازی استفاده از وسایل نقلیه‌ مانند دوچرخه است.
وی با بیان اینکه در برخی از معابر ترافیک ایجاد می‌شود، افزود: دوچرخه یک وسیله نقلیه است و تمام قوانین با آن مرتبط هست، اما اگر از آن پیاده شوید و در دست خود بگیرید، یک عابر پیاده محسوب می‌شوید.
سرگرد موسوی تصریح کرد: بنابراین در جا‌هایی که پرترافیک و یک طرفه هست، پلیس می‌تواند به عنوان عابر پیاده دوچرخه را در دست خود بگیرد و سریع‌تر کار‌های ترافیکی‌اش را انجام دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟