شهریاری مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در پی وقوع سیلاب‌های سنگین در استان از ۲۵ فروردین ماه تا ۴۸ ساعت گذشته، ۲۰۰ تیم امدادی و با حدود هزار نفر امدادگر در حات آماده باش بودند.
وی با اشاره به حدود ۵۵ مورد آبگرفتگی در مناطق مختلف استان افزود: درپی وقوع سیلاب‌ها در شهرستان‌های سربیشه، طبس، بشرویه، درمیان و زیرکوه، نیرو‌های امدادی جمعیت هلال احمر به این مناطق ورورد کردند.
شهریاری با اشاره به امدادرسانی به ۱۵۵ روستا و امدادرسانی به هزار و ۵۳۶ نفر گرفتار در سیلاب گفت: بیشترین امدادرسانی‌ها در روستای درح شهرستان سربیشه و روستای تپه طاق از توابع شهرستان طبس بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از جمله حوادث رخ داده ناشی از سیل در استان را واژگونی اتوبوس در محور تپه‌تاق دانست و افزود: این اتوبوس از کاشمر به مقصد یزد در حال حرکت بود که در مسیر دچار سیل شد و نیرو‌های هلال‌احمر توانستند به ۱۱ نفر سرنشین آن خدمت رسانی کنند.
وی همچنینن با اشاره به افراد گرفتار در سیل در منطقه درح شهرستان سربیشه بیان کرد: امدادرسانی در این منطقه هیچ‌گونه تلفاتی نداشت و حدود ۲۴ نفر از مرگ جتمی نجات یافتند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟