به گزارش رکنا، هوشنگ پیر فلاح شامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری قروه به خبر مسمومیت در قروه و سریش‌آباد اشاره کرد و اظهار داشت: این اتفاق از دو روز پیش رخ داده و با مراجعه تعدادی از افراد در سریش‌آباد که دچار تهوع و اسهال بوده‌اند به مراکز بهداشتی و درمانی، مطرح شد.

وی با بیان اینکه این اتفاق در قروه هم پیش آمد افزود: از تعداد افرادی که به این مسمومیت دچار شده‌اند ۵۰ نفر تا کنون در سریش آباد بوده و ۱۵۰ نفر هم مربوط به قروه بوده که با حالت تهوع و اسهال مراجعه کرده‌اند.

به گفته پیر فلاح آمار افراد دچار مسمومیت در حال تغییر است اما این افراد حال عمومی وخیمی نداشته و حتی ده درصد هم منجر به بستری نشد.

وی با تأکید بر اینکه علت این اتفاق در آلودگی آب نبوده است، تصریح کرد: آزمایشات و نمونه برداری در این دو روز از آب شهرستان صورت گرفته و تا کنون مورد آلودگی مشاهده نشده است.

پیر فلاح همچنین بر رعایت نکات بهداشتی تأکید کرد و گفت: در بررسی حال افراد مسموم شده مشخص شد آنان یا سبزیجات غیرسالم و یا شیرینی‌های غیربهداشتی مصرف کرده بودند.

مطابق اظهارات وی بعد از درمان افراد مراجعه کرده خوشبختانه دیگر دچار مشکلی نشده و حالشان خوب اعلام شده است.

مدیر شبکه بهداشت قروه همچنین از اعزام اکیپی توسط وزارتخانه و بررسی بهتر این موضوع خبر داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟