به گزارش رکنا، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس Police فتا ناجا با اشاره به انتشار تصاویر منتسب به بازیکنان فوتبال در اینستاگرام Instagram از سوی یک زن گفت: متاسفانه امروزه برخی از کاربران در فضای مجازی اقدام به تخریب و مورد اتهام قرار دادن افراد دیگر می‌کنند که این اقدام نقض حریم خصوصی و تخلف است و پلیس فتا با متخلفان برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به تصویب ماده ۱۶ و ۱۷ قانون Law جرایم رایانه‌ای که در سال ۱۳۸۸ مورد تصویب قانون گذار قرار گرفت، گفت: هر شخصی که در فضای مجازی علیه شخصی دیگر و بدون رضایت وی اقدام به انتشار صوت، فیلم، تصویر، متن و ... کند و وی را مورد اتهام قرار دهد موجب تخلف شده و با شکایت شاکی قابل پیگیری توسط پلیس فتا است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا تصریح کرد: با توجه به انتشار برخی تصاویر و متن‌هایی منتسب به بازیکنان فوتبال در کشور و مورد اتهام قرار دادن آن‌ها، اگر بازیکنی فکر می‌کند که مورد اتهام قرار گرفته است با مراجعه به دادسرای ویژه جرایم رایانه‌ای شکایت خود را اعلام کند تا با تشکیل پرونده شکایت در دادسرا و ارجاع آن به پلیس فتا، روند رسیدگی به پرونده به صورت قانون انجام شود.

سرهنگ پاشایی در خصوص مجازات منتشر کنندگان مضامین اتهامی به کاربران فضای مجازی گفت: بنابر قانون منتشرکنندگان هر گونه مضامین اتهامی محکوم به ۹۱ روز تا ۲ سال حبس می‌شوند و جزای نقدی این محکومیت نیز از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟