کدخبر: 317822 ارسال پرینت 84

رکنا: معاون فنی و اجرایی شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی گفت: بازنشستگان می توانند از تخفیف 50 درصدی اقامت در هتل ها و اقامتگاه های ایرانگردی و جهانگردی سراسر کشور استفاده کنند.

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، شهرام معتدل روز سه شنبه در حاشیه جلسه کارگروه گردشگری خلخال در این باره اظهار کرد: این تخفیف شامل تخفیف 15 درصدی پذیرایی در هتل های ایرانگردی و جهانگردی نیز می شود.

وی گفت: با توجه به اینکه 50 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی متعلق به سازمان تامین اجتماعی و 50 درصد دیگر نیز متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است ارائه خدمات مناسب و تخفیف ویژه به بازنشستگان در تمام هتل های این شرکت در اولویت کاری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 64 هتل متعلق به شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در سراسر کشور فعالیت دارند از اجرای طرح توسعه و تجهیز هتل های زیر مجموعه در ایران خبر داد.

وی افزود: توسعه و تجهیز هتل های لاهیجان ، آستارا ، خوی ، مرند ، ماکو ، ارومیه ، کرمان ، بم ، گرگان و شیراز هم اکنون آغاز شده و عملیات اجرایی تجهیز و توسعه سایر هتل ها نیز بزودی آغاز می شود.

معتدل به افزایش 15 درصدی آمار گردشگران خارجی در نیمه اول امسال در مقایسه با سال گذشته اشاره کرد و گفت: با ایجاد امنیت لازم برای گردشگران خارجی و اجرای موافقت نامه های امضا شده مربوط به توسعه روابط گردشگری بین مسوولان کشورمان با کشورهای اروپایی استقبال گردشگران خارجی به ویژه توریست های اروپایی در کشورمان به مراتب بهتر از سال های گذشته شده است.

او اظهار کرد: این مسافرت ها رونق صنعت گردشگری را برای کشورمان و هتل های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی به همراه داشته است.

او با بیان اینکه ایران جزو 10 کشور برتر دارای قابلیت های گردشگری طبیعی و تاریخی در جهان است تشریح کرد: ایجاد رشته تحصیلی گردشگری در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با هدف توسعه صنعت توریسم و افزایش گردشگران خارجی صورت گرفته و شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در جذب نیروی انسانی خود فارغ التحصیلان رشته گردشگری را در اولویت قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه در سال 93 برای اجرای طرح توسعه و تجهیز هتل ایرانگردی و جهانگردی خلخال بیش از پنج میلیارد ریال هزینه شده گفت: با حل مشکل اختلاف زمین با دانشگاه پیام نور بزودی مرحله دوم این طرح عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این جلسه که با هدف بررسی راهکارهای توسعه سرمایه گذاری بخش گردشگری خلخال برگزار شد نسبت به حمایت از سرمایه گذاران بخش توسعه صنعت گردشگری قول داد.

وی از آمادگی 20 سرمایه گذار برای ورود به صنعت گردشگری این شهرستان و اجرای طرح های پل Bridge معلق ، اتوبوس هوایی ، تله کابین ، هتل طبیعت درمانی و چند طرح بزرگ گردشگری در خلخال خبرداد.

تعداد بازنشستگان در استان اردبیل 17 هزار و 634 نفر است که از این تعداد 14 هزار نفر و 131 نفر مرد و سه هزار و 503 نفر زن می‌باشند و ماهانه 304 میلیارد ریال به این افراد حقوق پرداخت می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها