ظاهراً بازگشت لوتوس با طوفان شدیدی همراه خواهد بود چراکه در خبرها آمده این خودروساز در حال کار روی یک پروژه‌ی بسیار مرموز می‌باشد. این پروژه تولید یک هایپرکار الکتریکی با قیمت 2.5 میلیون دلار است.

اتوکار گزارش داده این پروژه با کد امگا شناخته می‌شود و فرایند توسعه‌ی آن به خوبی پیش می‌رود به گونه‌ای که لوتوس در حال برنامه‌ریزی برای معرفی نسخه‌ی مفهومی آن در سال آینده است.

این هایپرکار الکتریکی جدید ظاهراً از قوای محرکه‌ی سفارشی‌ای سود خواهد برد و اوایل دهه میلادی آینده روانه بازار Store خواهد شد.

جیلی که مالک جدید لوتوس است به تبدیل برند بریتانیایی به یک نماد تکنولوژی و پرفورمنس الهام‌بخش علاقه مند است. این گروه چینی همچنین مالک ولوو، پولستار، لینک اند کو، کمپانی الکتریکی لندن، پروتون و… می‌باشد.

هدف لوتوس امگای موردبحث تولید قدرت بیش از 1000 اسب بخاری است. این قوای محرکه می‌تواند از نسل بعدی مجموعه باتری‌ها با تراکم قدرت بیشتر به منظور کاهش وزن خودرو سود ببرد. هرچه باشد با محصولی از لوتوس طرف خواهیم بود.

با استفاده از چند پیشرانه‌ی الکتریکی سیستم چهار چرخ محرک ایجاد خواهد شد. این قوای محرکه محدوده‌ی حرکتی کافی برای بیش از 400 کیلومتر را ایجاد خواهد کرد.

اگر خبر تولید هایپرکار لوتوس درست باشد بنابراین به قوی‌ترین و شاخص‌ترین محصول تاریخ این برند خاطره‌انگیز تبدیل خواهد شد و رقیبی سرسخت و چالش‌برانگیز برای خودروسازانی همچون بوگاتی، کونیگ زگ و ریماک به شمار خواهد رفت.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟