نسل جدید پورشه 911 چند روز پیش در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس معرفی شد و البته فکر نمی‌کنیم افراد زیادی از دیدن آن سورپرایز شده باشند. هر نسل این خودروی نمادین با توجه به پیشینه‌ی خود طراحی شده اما نسل 992 این خودرو ویژه‌تر است چراکه اولین مدل هیبریدی شده‌ی تاریخ 911 خواهد بود.

صادقانه باید گفت ما اندکی درباره‌ی 911 الکتریکی شده گیج هستیم. پورشه سیگنال‌های متناقضی فرستاده به گونه‌ای که در ابتدا اعلام کرد 911 هیبرید تا سال 2022 عرضه خواهد شد اما هم‌اکنون می‌گوید شاید این نسل 911 شاهد تولید مدل هیبریدی نباشد. ظاهراً این خودروساز از تکنولوژی باتری کنونی راضی نیست و این موضوع می‌تواند پورشه را مجبور به بهبود تکنولوژی باتری‌ها کند.

مدیر خودروی 911 به نشریه‌ی درایو گفته است:

تکنولوژی باتری امروزی برای ما راضی‌کننده نیست و اگر این موضوع ادامه داشته باشد ما آن را ارائه نخواهیم کرد. ارائه‌ی نسخه‌ی هیبریدی 911 که تنها در شوروم باقی می‌ماند توجیه‌پذیر نیست.

البته اگر این تکنولوژی در سال‌های آینده بهبود قابل‌توجهی داشته باشد پورشه نه تنها اقدام به تولید 911 هیبریدی می‌کند بلکه نسخه‌ی تمام الکتریکی آن را نیز روانه میدان خواهد کرد. مدیر پورشه ادامه می‌دهد:

اگر از من دو سال پیش درباره‌ی تصور 911 الکتریکی سؤال می‌کردید من می‌گفتم آن را فراموش کنید چراکه چنین خودرویی شانس تولید ندارد؛ اما در این زمان ما چندین تست با تایکان داشتیم و واقعاً به موارد لذت بخشی رسیدیم. خب پس چرا 911 الکتریکی تولید نشود؟

واضح است که پورشه هنوز آماده‌ی تولید 911 هیبریدی نیست. البته نسل 992 این خودرو با نیم‌نگاهی به بحث الکتریکی سازی طراحی شده و مثلاً گیربکس 8 سرعته دوکلاچه آن می‌تواند یک پیشرانه‌ی الکتریکی را درون خود جای دهد.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟