کدخبر: 380787 ارسال پرینت 52

رکنا: جدیدترین رنجروور اسپرت مورد بررسی فنی قرار گرفت.

رنج روور اسپرت SVR که در مدل ۲۰۱۸ مورد به روزرسانی قرار گرفته، یک شاسی بلند سریع و خوش قد و قامت است که به پیشرانه V-8 سوپرشارژ مسلح شده و سرعت آن تنها طی بازه زمانی ۴.۳ ثانیه از صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. وزن این خودرو معادل 2310 کیلوگرم بوده و حداکثر سرعت آن به صورت الکترونیکی در رقم 283 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. این خودرو توسط بخش عملیات خودروهای ویژه جگوار لندروور ساخته شده است.

تغییرات نسخه ۲۰۱۸ شامل افزایش ۲۵ اسب‌بخاری و رسیدن توان خروجی پیشرانه به ۵۷۵ اسب بخار در دور موتور 6000 تا 6500، ازدیاد 19 واحدی در گشتاور تولیدی توسط پیشرانه و نیل به رغم 700 نیوتن متر گشتاور در دور موتور 3500-5000 است. همچنین به واسطه اصلاح سیستم تعلیق، کنترل بدنه نسبت به قبل ارتقا داده شده و از ضربات وارده حین شتاب گرفتن و ترمزگیری کاسته شده است. قابلیت دور زدن و عبور از پیچ رنجروور اسپرت SVR نیز بهبود یافته است.

بهای رنجروور اسپرت معادل 114,595 دلار بوده و شکل و شمایل ظاهری نسخه ۲۰۱۸ نسبت به قبل تهاجمی‌تر به نظر می‌رسد. این خودرو از سپرهای اسپرت‌تر در هر دو انتهای خود بهره برده و از جلوپنجره جدید به همراه رینگ های نو و درب کاپوت ساخته شده از جنس فیبرکربن برخوردار گشته است. طبق ادعای مسئولان شرکت لندروور، درب کاپوت فیبرکربنی از وزن کمتری برخوردار بوده و موجب بهبود روند خنک شدن پیشرانه خواهد شد. این درب کاپوت مجهز به دریچه هوا بوده و به صورت یک آپشن سفارشی با بهای 2040 دلار در اختیار مشتریان قرار داده شده است.

جگوار لندروور راه‌های پول خرج کردن در زمینه خرید این خودرو را به طرز مضحکی باز گذاشته است. شما می‌توانید رنگ بدنه اتومبیل خود را از میان ۲۷ نوع مختلف انتخاب نمایید که در این بین، رنگ سفید رایگان بوده و مابقی از ۷۱۰ تا ۹۳۸۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت. با احتساب تمامی هزینه‌ها، یک رنجروور اسپرت SVR فول آپشن ۲۰۱۸ در حدود ۱۴۸ هزار دلار برایتان خرج خواهد تراشید.

در داخل کابین، رنجروور اسپرت به سیستم اطلاعات سرگرمی Hobby جدید همراه با نمایشگر دوگانه مجهز شده که اولین مرتبه در رنجروور ولار مورد استفاده قرار گرفت.

صندلی های سوپر اسپرت جلو در حدود 30 کیلوگرم سبکتر از مدل استاندارد هستند و حجم فضای سرنشینان عقب نیز اندکی گسترش یافته است. رانندگی با رنجروور 575 اسب‌بخاری، با وجود رینگ‌های ۲۱ اینچی، لاستیک‌های فاق کوتاه و تعلیق اسپرت، از شاخصه سرگرم کنندگی بیشتری برخوردار است. رانندگی با این خودرو در مسیرهای پر پیچ و خم ، اندکی شبیه به رقصیدن با یک فیل است. سیستم فرمان از دقت کافی برخوردار بوده و سفتی غربیلک فرمان نیز در حد مساعدی قرار دارد.

حرکات بدنه به طرز استادانه ای کنترل شده و سواری آن حتی بر روی آسفالت موجدار نیز آرام و آسایش بخش است. رنجروور اسپرت SVR در حد خودش بسیار سریع است. در اینجا با خودرویی مواجه هستیم که از غرش، چسبندگی و قدرت ترمزگیری یک اتومبیل پرفورمنس بالا بهره می‌برد. اگرچه قوانین فیزیک را بازنویسی نکرده اما مانند استفان هاوکینگ شما را به فکر وا می‌دارد که بیاندیشیم چه چیزهایی امکان وقوع دارند.

البته که اسپرت SVR یک رنجروور است و مانند هر مدل دیگر این خودروساز از قابلیت‌های آفرود بهره می‌برد. باید بگویم توانایی عبور از مسیرهای ویژه آفرود در این خودرو به واسطه امکاناتی نظیر سیستم تعلیق با قابلیت تنظیم ارتفاع، ترانسفر کیس برد کوتاه و سیستم‌های الکترونیکی کنترل کشش رنجروور، به طرز تاثیرگذاری نسبت به بسیاری از شاسی‌بلندهای مدرن امروزی برتری دارد.

همچنین سیستم لانچ کشش کوتاه جگوار لندروور به طور استاندارد برای مدل ۲۰۱۸ اسپرت SVR عرضه شده و توانایی این خودرو را در عبور از مسیرهای گل‌آلود و غیرمعمول بهبود بخشیده است.

بنابرین مالکان اسپرت SVR مدل 2018، نه تنها در مسیرهای آفرود و ناهموار مشکلی نخواهد داشت، بلکه می‌توانند حین حرکت در بزرگراه، پشت بسیاری از حریفان مشابه و حتی غیر مشابه را با خاک آشنا ساخته و چابکی بیشتری نسبت به بسیاری از خودروها از خود نشان دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها