زمان دقیق آغاز سال تحصیلی مشخص شد / آموزش و پرورش ابهام ها را برطرف کرد

آغاز سال تحصیلی / آغاز سال تحصیلی قطعا از سوم مهر خواهد بود. سرپرست وزارت آموزش و پرورش بر آغاز سال تحصیلی از سوم مهر تاکید کرده است. البته آغاز سال تحصیلی الزاما با بازگشایی حضوری مدارس همزمان نمی شود. یعنی آغاز سال تحصیلی از سوم مهر خواهد بود، اما ممکن است بازگشایی حضوری مدارس از آبان یا آذر انجام شود.

به گزارش رکنا، علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان درباره بازگشایی مدارس با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت در تمام جهان آسیب‌های جدی به واسطه دوری از مدرسه دیدند، بیان کرد: فقر آموزشی و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی در پهنه‌های مختلف از جمله آسیب‌هایی است که نمی‌تواند منکر آن شود.

وی ادامه داد: محرومیت بیش از ۱.۵ میلیارد دانش اموز در دوران بحران کرونا این اسیب‌ها را نشان داد و در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا آموزش به طور حضوری اجرا می‌شود همچنین ۷۰ کشور دنیا هم برنامه‌های آموزشی خود را مجازی یا ترکیبی دنبال می‌کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش تصریح کرد: سیاست‌های ریاست جمهور و ستاد کرونا هم ضرورت بازگشایی مدارس در دستور کار آموزش و پرورش قرار داد و ما زمینه حضور کم دغدغه و تدریجی دانش آموزان را طراحی کردیم و طی یکی دو روز آینده به کشور ابلاغ می‌کنیم.

وی تاکید کرد: زنگ سال تحصیلی را با حضور ریاست جمهوری سوم مهر به صدا در می‌آوریم همچنین مسیر بازگشایی حضوری مدرس هم طراحی کردیم و محقق می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟