شمار مبتلایان کرونا در آذربایجان‌شرقی به 1443 نفر رسید

به گزارش رکنا، روزبه رجایی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی خبری زنده تلویزیونی در تشریح آخرین وضعیت کرونا

در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۸۲ نفر مثبت قطعی به کویید ۱۹ اعلام شده و مجموع مبتلایان به کرونا در استان به یک هزار و ۴۴۳ نفر رسید.

وی افزود: تاکنون از بین مبتلایان ۷۸۰ نفر بهبود یافته که این رقم نشان‌دهنده این است که تقریبا ۵۵ درصد مبتلایان بهبود یافته و مابقی در حال مداوا هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز شهرها با بیشترین درگیری کرونا در استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: دو شهرستان سراب و شبستر بیشترین آمار مبتلایان به نسبت جمعیت خود دارند و سپس شهرستان‌های میانه و مراغه و اهر و تبریز بیشترین آلودگی نسبت به جمعیت را دارد.

وی با تاکید بر اینکه کلیه بیمارستان‌های استان آمادگی پذیرش بیماران کرونا دارد و حتی بخش مخصوص کرونا مهیا شده است، گفت: باید این زنجیره گسترش جهت کنترل و ریشه‌کنی قطع شود از این‌رو از همه مردم خواستاریم تا از رفتن به ۱۳ به در جدا خودداری کنند.

رجایی متذکر شد: خدمات عادی در بیمارستان‌ها تعطیل نشده و در کنار درمان افراد مبتلا به کرونا، مصدومان تصادف و سایر بیمارها هم درمان می‌شوند و الحمدالله هنوز ظرفیت تخت‌های اختصاص یافته به کرونا پر نشده استولی باید همچنان هشدار را بدهیم تا بلکه مردم رعایت کرده و بر گسترش این ویروس دامن نزنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟