محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی زنده خبری با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در اولین روز سال ۹۹، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۷۲ نفر مثبت اعلام شد و مجموع مبتلایان قطعی به کرونا به ۷۵۶ نفر رسید.

وی افزود: از بین مبتلایان قطعی ۴۵ نفر در تبریز، ۷ نفر در مرند، ۶ نفر در مراغه، ۴ نفر در اهر و یک نفر هشترود و غیره هستند.

صومی با اشاره بر اینکه بنده به عنوان اولین نفر سلامت استان آمار را اعلام می‌کردم، گفت: براساس نظر ستاد، از این به بعد روابط عمومی اعلام خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه یک نرم افزار تهیه بیشترین شیوع مبتلایان مناطق نشان داده می‌شود،که من آن نرم‌افزار را می دانم که چگونه تهیه می‌شود، افزود: طبق اطلاعات و بررسی ما ۲۰ نفر در منطقه قراملک و حتی یک فوتی امروز در آنجا است.

وی افزود: مناطق قره‌باغی، خلیل‌آباد، جدیری، لاله، پاستور و ولیعصر بیشترین مبتلایان هستند ولی در کل تمام مناطق استان و تبریز این ویروس وجود دارد و در حال گسترش است.

صومی بیان کرد: گسترش ویروس نسبت به دیروز یک و نیم برابر شده است و بیش از ۵۰ درصد افراد مرخص شده‌اند ولی شیوع این ویروس بسیار وسیع و سریع است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: بیش از ۴۰۰ نفر از مبتلایان هم بهبود یافته و ترخیص شده اند.

وی تصریح کرد: با ادامه روند موجود شاهد افزایش مبتلایان و فوتی ها خواهیم بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟