آخرین خبر از پرونده 9 خدمه کشتی سانچی / شهادت 2 مقام رسمی در دادگاه مردود شد + فیلم
حجم ویدیو: 9.98M | مدت زمان ویدیو: 00:01:41

به گزارش رکنا، چند ماه قبل گواهی فوت خدمه سانچی با حکم رئیس شعبه 115 مجتمع قضایی شهید با هنر ابطال شد. احمد ذاکری وکیل کانون وکلای استان فارس که وکالت 9 خانواده خدمه سانچی را بر عهده دارد در گفتگو با رکنا گفت: «آخرین اتفاقی که در این پرونده افتاد این بود که گواهی فوت 9 خدمه سانچی در دادگاه ابطال شد که این حکم قطعی شده است.

آقای ربیعی وزیر محترم سابق کار روزی که سانچی آتش گرفت، در نامه ای بدون سربرگ و غیررسمی از رئیس جمهور درخواست کرد که خدمه سانچی را شهید محسوب کنند و به این ترتیب خانواده گواهی فوت برای همه خدمه در حالی صادر شد که هیچ پزشکی اجساد را رویت و مشاهده نکرده بود. به همین دلیل 9 خانواده مرگ عزیزشان را که خدمه این کشتی بودند نپذیرفتند. به این ترتیب ده ها عکس و سند به دادگاه ارائه دادیم که نشان می داد دلیل متقنی برای فوت خدمه وجود ندارد.»

اما بعد از صدور حکم ابطال گواهی فوت شرکت ملی نفتکش به ابطال گواهی فوت اعتراض کرد و به همین دلیل روز گذشته جلسه دادگاه برای رسیدگی به موضوع اعتراض شرکت ملی نفتکش تشکیل شد.

سانچی

در این جلسه دلیلی که شرکت نفت مطرح می کند این است که گزارش فوت ارسالی توسط شرکت ملی نفتکش و وزارت کار به سازمان ثبت و احوال ارسال کرده اند، که مطابق قانون شهادت دو مقام رسمی دلیل فوت محسوب می شود.

این در حالی است که وکلای خانواده سانچی در مقابل می گویند اعزام مدیرعامل فعلی شرکت ملی نفتکش بیست و چهار ساعت بعد از وقوع حادثه بوده و همچنین آقای ربیعی چهار روز بعد از وقوع حادثه به کشور چین سفر کرده اند. بنابراین فوت را رویت نکرده اند که حالا به عنوان شاهد خودشان را معرفی می کنند، بنابراین بدون رعایت تشریفات قانونی ، سند فوت خدمه را صادر کردند.

قضات دادگاه بعد از بررسی دادخواست شرکت ملی نفتکش، دعوای آنها علیه خانواده خدمه سانچی را مردود اعلام کردند.

آیا این خبر مفید بود؟