قتل اشتباهی پسر نوجوان در تهران ! / اشک های قاتل عوضی !

قتل در کارواش در تهران اتفاق افتاد. قاتل قتل در کارواش دستگیر شد. قتل در کارواش به دلیل درگیری رخ داد. قاتل قتل در کارواش فقط 18 سال دارد. متهم قتل در کارواش گفت: من اصلا نمی دانستم دوستم قصد میانجگری دارد و می خواهد مرا نجات دهد.

 رسیدگی به این پرونده از پاییز سال ۹۹ به دنبال وقوع درگیری خونین در کارواشی در شهریار آغاز شد .

شواهد  نشان می‌داد درگیری میان صاحب کارواش و چند نفر از مشتریها به خون کشیده شده و پسر 16 ساله ای به نام عرفان زخمی شده است .عرفان که از ناحیه پا به شدت آسیب دیده بود به بیمارستان منتقل شد. اما یک روز بعد به خاطر شدت خونریزی ناشی از بریدگی سفید رانش جان سپرد .

با مرگ پسر نوجوان تحقیقات پلیس  وارد  مرحله تازه‌ای شد و با توجه به گفته شاهدان دوست صمیمی عرفان به نام شایان  ضربه کاری را به عرفان زده بود.

 با افشای این ماجرا شایان 18ساله ردیابی و بازداشت شد اما ادعا کرد ناخواسته چاقو با سفید ران دوستش برخورد کرده است .

 در حالی که پزشکی قانونی پس از معاینات بالینی  متهم 18ساله در گزارشی اعلام  کرده بود شایان هنگام ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال داشته و و از رشد عقلی برخوردار نبوده است ،پرونده برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد .

در جلسه دادگاه قتل در کارواش چه گذشت؟

در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده پدر و مادر عرفان درخواست قصاص را مطرح کردند .

پدر وی در حالی که اشک می ریخت گفت :پسرم  و شایان با هم دوستهای صمیمی بودند و  آن روز همراه هم به کارواش رفته بودند اما نمی‌دانم چطور شد که پسرم کشته شد .شایان هنگام درگیری چاقو همراه داشته و با قصد  پسرم را  کشته است .به همین خاطر من برای او تقاضای قصاص دارم .

سپس شایان که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود در جایگاه ویژه ایستاد و در حالی که اشک می ریخت  به تشریح جزئیات ماجرا پرداخت .

وی گفت :آن روز همراه دوستم به کارواش رفته بودم اما با صاحب آنجا و چند نفر از مشتریها درگیر شدم.درگیری سر موضوعی پیش پا افتاده رخ داده بود اما درگیری بالا گرفت و  صاحب کارواش ضربه‌ای به سرم زد .از سرم  خون جاری شد  و خون جلوی صورت و چشمانم را گرفته بود و جایی را به خوبی نمی دیدم .چند نفری روی سرم ریخته بودند و مرا کتک می زدند  و من می خواستم هر طور شده خودم را خلاص کنم.

وی ادامه داد: من زیر دست و پا افتاده بودم و کتک می خوردم که همان موقع یک نفر از پشت سر پیراهنم را کشید و من که فکر نمیکردم دوستم عرفان باشه با چاقو یک ضربه به او زدم .اما بعد متوجه شدم دوستم عرفان مرا از پشت سر کشیده بود تا کمکم کند ونجاتم دهد. او قصد  میانجگری داشت  که اشتباهی کشته شد.

متهم نوجوان در حالی که به شدت اشک می ریخت گفت:  باور کنید من قصد کشتن دوستم را نداشتم .من هیچ خصومتی با او نداشتم و همراه او به کارواش رفته بودم .من شرمنده خانواده عرفان هستم .

سپس وکیل وی به دفاع پرداخت و گفت :موکل هنگام ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال داشته و پزشک قانونی نیز اعلام کرده است که در رشد عقلی او شبهه وجود دارد .از این رو تقاضا دارم تا طبق ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی از قصاص معاف  و به مجازات قانونی محکوم شود.

 با پایان دفاعیات وکیل قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

آیا این خبر مفید بود؟