قاتل جنازه رها شده در ریل قطار برادر تهرانی اش بود / اعتراف پس از 8 ماه سکوت

برادرکشی در تهران رقم خورد. در این چند وقته برادرکشی های زیادی در ایران رخ داده است. این بار مرد 40 ساله قربانی حادثه برادرکشی شد که پس از 8 ماه راز جنایت برادرکشی فاش شد و در ادامه بیشتر از این برادرکشی در تهران بخوانید.

به گزارش خبرنگار جنایی رکنا، روز 30 دی ماه امسال ماموران کلانتری 173 امین آباد در جریان پیدا شدن جسد مردی 40 ساله در نزدیکی ریل راه آهن در منطقه کهریزک قرار گرفتند و تیمی از ماموران برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند.

فرضیه برادرکشی در کشف جسد مرد جوان

ماموران با حضور در صحنه جرم با شکستگی روی سر جسد مرد جوان روبرو شدند و در بازرسی بدنی از جیب شلوار مرد جوان یک قرص برنج پیدا کردند اما هیچ مدرک شناسایی از مرد جوان به دست نیامد.

بدین ترتیب جسد مرد ناشناس برای شناسایی و علت مرگ به دستور بازپرس پرونده به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات در دستور کار کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

کارآگاهان در گام نخست به سراغ پرونده های افراد گمشده رفته و خیلی زود به خانواده ای رسیدند که مشخصات فرزند ناپدید شده شان با جسد کشف شده مطابقت دارد و در ادامه خانواده برای مشاهده جسد به پزشکی قانونی مراجعه و جسد مرد کشف شده را برادر بزرگ خانواده که فرید نام دارد معرفی کردند.

کارآگاهان در ادامه خانواده فرید را هدف تحقیق قرار دادند که مادر خانواده به ماموران گفت: پسرم مجرد است و با من در یک خانه زندگی می کند و پسر دیگر که ازدواج کرده در طبقه دوم ساختمان ما در منطقه قیام دشت زندگی می کند.

وی افزود: صبح بعد از بیدار شدن از خواب، متوجه شدم فرید از خانه خارج شده است اما دیگر از پسرم خبری نبود تا اینکه برادرش با مراجعه به پلیس برای پیدا شدن برادرش درخواست کمک کرد.

برادر فرید نیز ادعا کرد که اطلاعی از سرنوشت برادرش ندارد و همه جا به دنبال او می گشته تا اینکه پلیس جسد فرید را پیدا کرد.

اعتراف به برادرکشی پس از بعد از 8 ماه

پزشکی قانونی پس از بررسی های کارشناسی علت مرگ فرید را ضربات جسم سخت به سر اعلام کردند و در این مرحله ماموران پلیس آگاهی تهران با توجه به نظریه پزشکی قانونی فرضیه قتل در محل دیگر و انتقال جسد در کنار ریل راه آهن را در دستور کار خود قرار دادند و مشخص شد عامل جنایت برای ردگم کنی یک قرص برنج در جیب فرید گذاشته تا مرگ را خودکشی نشان دهد.

تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه چندی قبل کارآگاهان پلیس آگاهی تهران متوجه برداشت از حساب بانکی فرید و روشن شدن گوشی موبایل وی شدند.

تیم پلیس جنایی تهران در این مرحله برای تحقیق به سراغ دستگاه عابربانکی که از حساب فرید برداشت شده بود رفته و در بررسی دوربین های مداربسته بانک با تصویر برادر فرید که فرهاد نام دارد روبرو شدند.

همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان به سراغ فرهاد که تنها مظنون پرونده قتل فرید بود بروند که فرهاد پس از دستگیری در همان ابتدا به قتل برادرش اعتراف کرد.

فرهاد در اعترافاتش گفت: مدتی بود که مادرم وکالت کاری کامل و محضری داده بود که من با این وکالت کاری مشکل داشتم تا اینکه روز حادثه برادرم به خانه ما آمد و از او خواستم که وکالت نامه اش را پس دهد اما او قبول نمی کرد و من همیشه احتمال می دادم که برادرم با این وکالت نامه که از مادرم دارد خانه را به نام خودش کند به همین خاطر وقتی فرید حرف را گوش نکرد با او درگیر شدم و در یک لحظه او را به عقب هل دادم و روی زمین افتاد.

وی افزود: از شدت عصبانیت با چوبی که روی زمین افتاده بود برداشتم و او را هدف قرار دادم و وقتی به خودم آمدم متوجه مرگ برادرم شدم.

فرهاد در ادامه گفت: بعد از مرگ برادرم بخاطر اینکه ردی از من به جا نماند جسدش را از قیام دشت به کنار ریل راه آهن در منطقه کهریزک بردم و برای اینکه ماجرا را صحنه سازی کنم مدارکش را برداشتم و یک قرص برنج در جیبش گذاشتم.

بنا بر این گزارش، فرهاد به دستور بازپرس پرونده برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟