کرونا جان 519نفر را در گلستان گرفت

ویروس کرونا جان519 گلستانی را گرفته است.

 

 رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به ابتلای ۴۵ هزار شهروند این استان به کرونا از ابتدای شیوع بیماری گفت که تاکنون ۵۱۹ نفر بر اثر مبتلاشدن به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

به گزارش رکنا، دکتر عبدالرضا فاضل روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: فقط در روز گذشته ۲۲ نفر از اهالی استان گلستان بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

وی که همزمان با قرمز شدن شرایط بهداشتی در تمام شهرستانهای ۱۴ گانه استان گلستان به سبب کرونا سخن می‌گفت، اضافه کرد: از مجموع افراد مبتلا تاکنون، حدود ۳۵ هزار نفر در طرح غربالگری شناسایی و مراحل درمان خود را در خانه سپری کردند و حدود ۱۰ هزار نفر دیگر در مراکز درمانی بستری شدند.

کرونا بلای جان گلستانی ها شد / 519 فوتی تا کنون

وی همچنین گفت که ۶۰ درصد بیماران فوت شده ناشی از کرونا در استان گلستان دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان همچنین به بستری‌بودن ۳۰ کودک مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اشاره کرد و گفت که تاکنون ۱۲ کودک گلستانی به علت این بیماری جان خود را از دست دادند.

وی افزود که بیشترین رده سنی مرگ و میر ناشی از کرونا در استان گلستان مربوط به افراد بالای ۶۰ سال است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در ادامه به برخی کمبودها و مشکلات زیرساختی حوزه درمان استان اشاره کرد و گفت: کمبود تخت بیمارستانی، دستگاه اکسیژن‌ساز و سی‌تی‌اسکن از جمله چالش‌های اصلی درمان بیماران کرونایی گلستان است.

وی همچنین گفت که در زمان حاضر ۶۸۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در گلستان بستری هستند که حال ۴۴ نفر آنها وخیم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: دیروز ۲۲ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در گلستان جان خود را از دست دادند که آماری نگران کننده و نیازمند توجه و مراقبت هرچه بیشتر مردم است.

دکتر فاضل با اشاره به وجود ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در گلستان افزود: از این تعداد و در مرحله اول شیوع این بیماری در اسفند ماه، هزار و ۵۰۰ تخت به درمان بیماران کرونایی اختصاص یافت.

به گفته وی شهرستانهای گنبدکاووس و گرگان به ترتیب با ۲۷۳ و ۱۴۵ بیمار آلوده‌ترین مناطق استان گلستان از لحاظ شیوع کرونا است.

سخنگوی وزارت بهداشت امروز دوشنبه گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟