این وب کم مانند انسان به شما نگاه می کند + عکس و فیلم
حجم ویدیو: 14.00M | مدت زمان ویدیو: 00:01:53

مهندسان یک نمونه وب کم را درست شبیه به چشم انسان طراحی کرده‌اند که Eyecam نام دارد. این وب کم با الهام از دانش انیماتریک، به جلوی مانیتور کامپیوتر متصل می‌شود و به چپ و راست نگاه کرده و حتی چشمک می‌زند و چهره هر فرد را در هنگام تماس ویدئویی ردیابی می‌کند.

وب کم انسانی

به گزارش رکنا ، در نگاه اول، این وب کم کاملا واقعی به نظر می‌رسد، چین و چروک‌های موجود روی پوست، تار مویی که ابرو‌ها را تشکیل می‌دهند و رگ‌های قرمز روی سفیدی چشم نیز به طور دقیق و کامل در این وب کم وجود دارد. Eyecam که از موتور‌های احاطه شده توسط سیلیکون چاپ سه بعدی تشکیل شده و می‌توان آن را شخصی سازی نیز کرد.

وب کم چشم مانند

یک وب کم با ابروهایی کاملا طبیعی و رگ‌های چشمی

وب کم جدید Eyecam توسط مارک تیسیر و تیم وی در آزمایشگاه تعامل انسان و کامپیوتر در دانشگاه زارلند آلمان تولید شده است. این وب کم با مدل سازی فیزیولوژی چشم انسان، از سه قسمت اصلی تشکیل شده: لایه پوست، سیستم اسکلتی عضلانی (رباتیک) و کره چشم. یک دوربین کوچک در داخل مردمک چشم قرار گرفته و تصویری با وضوح بالا را درک می‌کند. این دوربین به Raspberry Pi Zero متصل است و توسط رایانه به عنوان یک وب کم پلاگین شناسایی می‌شود.

وب کم مثل چشم انسان

طبق گفته تیسیر، Eyecam مانند چشم انسان همیشه چشمک می‌زند و پلک‌ها به صورت پویا با حرکات کره چشم سازگار می‌شوند. او می‌گوید: "هنگامی که Eyecam به بالا نگاه می‌کند، پلک فوقانی به طور گسترده‌ای باز می‌شود. Eyecam می‌تواند خودمختار باشد و به تنهایی در برابر محرک‌های خارجی مانند حضور کاربران در مقابل دوربینش واکنش نشان دهد. "

مشاهده وب کم چشمی

ما دائما در حال رصد شدن با دستگاه‌های الکتریکی هستیم

وب کم‌های رایانه‌ای در ۲۰ سال گذشته کوچک و کوچک‌تر شده اند، و بیشتر آن‌ها اکنون یک دایره کوچک به سختی قابل مشاهده هستند که در بالای دستگاه تعبیه شده است. دستگاه‌های دیگری که تجهیزات ضبط را در خود جای داده اند، مانند دوربین‌های امنیتی برای خانه هوشمند ، اکنون به طور عمدی برای ترکیب شدن در محیط اطراف خود طراحی شده اند، اما Eyecam به گونه‌ای کاملاً برعکس طراحی شده و هرکس که برای اولین بار آن را می‌بیند شوکه می‌شود.

وب کم

دستگاه ساخت وب کم چشمی

 تیسیر در وب سایت خود می‌گوید: "ما توسط دستگاه‌های سنجش احاطه شده‌ایم. از دوربین‌های نظارتی در خیابان گرفته تا دستیار‌های گوگل یا الکسا که به حرف ما گوش می‌دهند و وب کم لپ تاپ مان که دائم به ما نگاه می‌کند. آن‌ها در حال تبدیل شدن به شیء‌هایی نامرئی هستند که دائما در زندگی ما حضور دارند و ما از حضور آن‌ها بی اطلاع هستیم. "

وب کم مثل چشم شما

گفتنی است، چشم انسان یکی از عضو‌های بدن است که در ارتباط برقرار کردن نقش بسیار مهمی دارد، بنابراین Eyecam می‌تواند به کاربران در برقراری تماس چشمی روزانه کمک کند.

در ادامه ویدئویی از نحوه کار این وب کم مشاهده می‌کنید:آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟