آمادگی بخش‌های حمل و نقل هوایی، دریایی، ریلی و زمینی برای سفر‌های نوروزی ۹۸

به گزارش ر کنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز یکشنبه در حاشیه آغاز به کار ستاد تسهیل سفر‌های دریایی نوروز ۹۸ در بندر مسافری شهید حقانی بندرعباس در جمع خبرنگاران گفت: همه بخش‌های حمل و نقل و ناوگان هوایی، دریایی، ریلی و زمینی کشور آمادگی اجرای سفر‌های نوروزی ۹۸ هستند.

اسلامی اضافه کرد: در ناوگان هوایی کشور حدود ۲۲ هزار صندلی، ریلی ۲۲ هزار صندلی با ۲۳۵ رام قطار، اتوبوسرانی بین شهری ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و دریایی نیز ۵ هزار و ۹۰۰ صندلی آماده عملیات هستند.

وی اظهارداشت: این ضریب آمادگی و کمیتی عرضه شده نسبت به سال گذشته در همه بخش‌های حمل و نقلی حدود ۱۵ درصد افزایش دارد که پیش بینی می‌شود در جذب و میزان سفر نیز نسبت نسبت به سال قبل افزایش داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه از رانندگی که در جاده‌ها هستند خواست رعایت مقررات را داشته باشند و با بی احتیاطی ایام نوروز را به کام مردم و دیگران تلخ نکنند.

وزیر راه و شهرسازی با همراهی 'محمد راستاد' معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، اعضای هیات عامل این سازمان، استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان و جمعی دیگر از مدیران اجرایی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران، سردرب ورودی این بندرشهید را نیز افتتاح کرد.

اسلامی در خصوص امکانات سفرهای دریایی در ایام نوروز نیز گفت: شناور‌های یاد شده دارای صلاحیت، کیفیت و لوازم ایمن هستند و در تمام شبانه روز در مسیر‌های دریایی تردد دارند.

وی بیان داشت: با توجه به ساماندهی صورت گرفته، در شهر بندرعباس نیز حدود ۴۰ شناور آماده هستند که می‌توانند سفر‌های دریایی مردم را از اسکله شهید حقانی برقرار کنند.

وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: امکانات پشتیبانی و تسهیل گری نیز در این راستا صورت گرفته که مهم‌ترین آن خرید اینترنتی بلیت‌های شناوری بوده که مردم خیلی راحت می‌توانند آن را تهیه کنند.

اسلامی ادامه داد: خدمات پسکرانه‌ای که با همت استاندار هرمزگان ایجاد شده و تعاملی که مردم برای پشتیبانی سفر دارند، شرایط مناسبی را برای ایمنی سفر‌ها بوجود آورده و امیدواریم که در جزایر، سواحل و در سفر‌های تفریحی و گردشگری نوروز ۹۸، مردم ایران سفر‌های ایمن و سلامتی را داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟