ادعای مالکیت با وکالت کاری پذیرفته میشود؟

پدری در زمان حیات خود به دلیل سالخوردگی وکالت به فرزندش می‌دهد تا وی امتیاز آب، برق و... را برای واحد مسکونی تهیه کند، بعد از فوت پدر، پسر با در دست داشتن این وکالتنامه مدعی حق نسبت به ملک است، آیا این ادعا پذیرفته می‌شود؟

2020-04-05 08:33:47 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۳:۰۳:۴۷ تعداد پاسخ ها 1
  • وقتی وکالتنامه کاری بین افراد رد و بدل می‌شود، همانطور که از نامش پیداست، صرفا کاری بوده و در محدوده اختیارات محوله است. به عنوان مثال در این پرونده اگر پسر وکیل پدر در امور اجرایی مربوط به واحد مسکونی باشد، اقدامات پسر صرفا در همین راستا معتبر بوده و قابل استناد است. البته شایان ذکر است گاهی اوقات وکالت ارائه شده، صرفا کاری است، اما اگر عبارت وکالت در خرید و فروش و سند زدن به نام دیگری در وکالتنامه قید شده باشد، اختیار از وکالت کاری فراتر رفته و شخص می‌تواند با در دست داشتن این وکالتنامه خرید و فروش کند، اما در پرونده مطروحه این شخص نمی‌تواند مدعی حق و حقوقی نسبت به واحد مسکونی باشد.

    2020-04-05 08:33:49 ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۳:۰۳:۴۹ 2

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ