معنی اسم هلیا چیست؟

هلیا یک اسم ایرانی اصیل دخترانه است. امروزه خیلی از خانواده ها که به دنبال اسم شیک دخترانه می گردند هلیا را برای فرزندشان انتخاب می کنند. اما معنی نام هلیا چیست؟ ریشه اسم هلیا غیر ایرانی است. در ادامه معنی و مفهوم اسم هلیا را آورده ایم.

به گزارش رکنا ، اسم هلیا یک اسم دخترانه با ریشه یونانی است. خیلی از نام هایی که در ایران برای نامگذاری رایج هستند ریشه غیر ایرانی و لاتین دارند. اسم هایی که اکثرا دارای ریشه های یونانی، عبری و … هستند. هلیا یک اسم دخترانه ۴ حرفی خوش آواست که معنی زیبایی دارد.

در ادامه معنی دقیق و ریشه نام هلیا را خواهید دید:

ریشه اسم هلیا

اسم هلیا ریشه یونانی Greek دارد و یک اسم یونانی دختر محسوب می شود. خیلی از نام های مرسوم در دنیا بخصوص دنیای غرب (اروپا و آمریکا) ریشه یونانی دارند. یونان هم چون ایران از تمدن های باستانی بشریت بوده است و ریشه بسیاری از واژگان امروزی در غرب از یونان است.

اسم هلیا به چه معنی است؟

اسم هلیا همانطور که در قسمت اسم های دختر NameFarsi.com و اینستاگرام نام فارسی گفتیم، به معنی خورشید است.

نام هلیا چه از نظر آوایی و حروف و چه از نظر معنی شباهت زیادی با نام های هلن، النا، الینا و هلنا دارد که به معنی روشنایی و نور هستند. هلیا Helia در یک منبع خارجی، خورشید معنی شده است. در منبع دیگری نیز Helia name  نور، روشنی و مشعل.

اسم هلیا در ثبت احوال ایران

برخی از دوستان سوال داشتند که اسم هلیا جزو اسم های مورد تایید ثبت احوال هست یا خیر؟

بله. اسم هلیا در حال حاضر مورد تایید ثبت احوال ایران است و معنی دختر خورشید برایش آمده است.

معنی اسم هلیا در ثبت احوال

هلیا از یونانی،  یعنی واژه heliade گرفته شده است و به صورت مخفف هلیاد، به معنی دختر خورشید است. علاوه بر این “هلیا” در اساطیر یونان دختر هلیوس بوده است.

فراوانی نام هلیا

در مورد فروانی اسم هلیا در ثبت احوال آمار دقیقی نیست: تعداد اسم هلیا در ایران: ۵۹۱۴۲ نفر هست. (آمار تا اول ماه جاری) اما این رقم از سال ۱۳۹۶ ثابت مانده است و متاسفانه قابل اتکا نیست. اما هلیا جزو نام های با فراوانی کم در ایران می باشد.

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام هلیا:

    اسم هلیا برای پروفایل

    اسم هلیا به انگلیسی؟ Helia

    معنی اسم هلیا در قرآن هلیا اسم هلیا در قرآن. نام هلیا در قران هلیا؟

    اسم هلیا به کره ای اسم هلیا عکس اسم هلیا قشنگه اسم هلیا کجایی است؟

    معنی نام هلیا نام دختر هلیا دخترانه؟ در بالا توضیح داده شد.

    نام فرشته هلیا نام کیست؟

آیا این خبر مفید بود؟