یزد هم در محاصره کرونای انگلیسی

کرونای انگلیسی به مرزهای یزد رسید.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه ۱۴ بیمار کرونایی یزد مشکوک به کرونای انگلیسی بودند، گفت: خوشبختانه تست این افراد منفی بود.
محمود نوری شادکام با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی اظهار داشت: تست کرونا از ۱۴ بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی دریافت شد و خوشبختانه تست هر ۱۴ نفر منفی اعلام شد.
وی در مورد بیماران بستری مشکوک به کرونا در بیمارستان های یزد نیز بیان کرد: در حال حاضر آمار بیماران بستری با علائم کرونا به ۱۶۰ نفر رسیده است.
نوری شادکام ادامه داد: از این تعداد ۵۰ نفر به دلیل شرایط وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد با هشدار جدی در مورد کرونای انگلیسی بیان کرد: هرچند موارد مشکوک به کرونای انگلیسی در استان منفی شده است اما این ویروس جهش یافته در برخی از استانهای همجوار مشاهده شده از این‌رو احتمال ورود آن به استان یزد هم وجود دارد.
نوری شادکام تاکید کرد: در روزهای پایانی سال، شاهد عادی انگاری این ویروس از سوی مردم هستیم و با توجه سرایت پذیری بالای کرونای انگلیسی بهترین شیوه برای گریز از گرفتار شدن در دام این ویروس، استفاده از ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟