حجم ویدیو: 6.58M | مدت زمان ویدیو: 00:01:01

یک مرد سالخورده روسی که گفته می‌شود مسن‌ترین انسان روی زمین بود در روسیه درگذشت. " آپاز علی یف " که پدر ۸ فرزند بود در سن ۱۲۳ سالگی از دنیا رفت. این مرد راز طول عمر خود را داشتن ۱۱ ساعت خواب شبانه و مصرف نکردن مشروبات الکلی، دخانیات و تماشا نکردن تلویزیون می‌دانست. او تا سن ۱۲۱ سالگی و تا آنجایی که ممکن بود به پزشک مراجعه نکرده بود و از خوردن قرص های شیمیایی پرهیز می‌کرد.

آپاز که در سال ۱۸۹۶ در زمان تزار نیکولاس ۲ به دنیا آمده بود در سن ۷ سالگی کارش را به عنوان چوپان آغاز کرد. او در سن ۲۰ سالگی در ارتش سرخ در جنگ داخلی روسیه بین سال‌های ۱۹۱۷ تا ۱۹۲۲ شرکت داشت. در سن ۴۵ سالگی در حالی که قصد شرکت در جنگ جهانی دوم را داشت به خاطر سنش به عنوان سرباز اعزام نشد و به عنوان راننده تراکتور در این جنگ فعالیت داشت. در سال ۱۹۴۴ توسط استالین به همراه گروهی از مردمان قومی اینگوش (یک گروه قومی قفقازی) به منطقه قزاقستان تبعید شد.

" یونوس بیک یفکوروف "، رئیس جمهور جمهوری خودمختار اینگوشتیا با انتشار پستی در صفحه شخصی یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت:" آپاز علی یف، مسن‌ترین فرد در جمهوری اینگوشتیا که مسن‌ترین ساکن روسیه بود در سن ۱۲۳ سالگی درگذشت. آپاز دوره‌ها و نسل‌های مختلفی را تجربه کرد و دارای ۸ فرزند بود. از او ۳۵ نوه و ۳۴ نتیجه به یادگار مانده است. من با او چند بار از نزدیک ملاقات کردم. آپاز انسانی مهربان و دوست داشتنی بود که عاشق زندگی بود... "

گفتنی است؛ در صورتی که زمان تولد آپاز درست باشد او مسن‌تر از " جیروئمون کیمورا" اهل ژاپن بود که گفته می‌شود در سال ۱۸۹۷ به دنیا آمد و در سن ۱۱۶ سالگی در سال ۲۰۱۳ فوت کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟