به گزارش رکنا، این عکس، یکی از عجیب ترین رفتارهای ناشی از انگیزه های دینی صِرف است. این گروه از یهودیان وابسته به یهودیان حسیدی هستند که عکسشان در یکی از فرودگاه ها گرفته شده. آنها چیزی شبیه چشم بند زده اند و این طور که به نظر می رسد، گویی حرکتی برای اجتناب از دیدن هر زنی است که احتمالاً لباس غیر موقّر و پوشش نامناسب به تن دارد.

رفتارهای عجیب و جنجالی یهودیان افراطی

یکی از مخاطبان سایت «ردیت»، این عکس ها را از فرودگاه منتشر کرده است. عکس منتشره توانست در مدت اندکی با واکنش های متعدد بسیاری در فضای مجازی روبه رو شود. بسیاری از مردم از چنین رفتاری ابراز شگفتی کرده اند و برخی دیگر فرصت را مغتنم شمردند تا تصاویر مشابهی را از تجارب این چنینی منتشر کنند. عکس هایی که نشان می داد چنین رفتارهایی در میان یهودیان یاد شده از آنچه تصورش را می کنیم شایع تر است.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، مرد یهودی افراطی در یکی از هواپیماها دیده شد که خودش را کامل با کیسه پلاستیکی شفافی در طول سفر هوایی پوشانده بود، تا اگر هواپیما از بالای گورستانی عبور کرد، خود را از مردگان مصون بدارد.

گفته می شود، این مرد یکی از کاهنان کوهن یهودی، از نسل کاهنان قدیم در سرزمین های اشغالی بوده است. این کاهن هر گونه ارتباط با اموات را حرام اعلام نموده است. برای مثال رفتن به گورستان ها حتی پرواز هواپیما بر فراز گورستان نیز از دیدگاه او حرام است.

او برای دوری از مردگان و نجات خود از این شرایط بحرانی یا به عبارتی دیگر (بن بست) سخیف، چنین کاری کرده است. این کاهنان از روشی جنجالی استفاده کرده و خود را کامل با کیسه های پلاستیکی پوشانده اند تا بین خود و آلودگی های محیط یک حائل و مانع ایجاد کنند.

رفتارهای عجیب و جنجالی یهودیان افراطی

آنچه چنین رفتاری را جنجالی تر می کند، مغایرت آن با معیارهای سلامت است، حتی اگر کاهنان بتوانند کمربندهای ایمنی داخل هواپیما را ببندند از دستیابی به ماسک اکسیژن عاجز خواهند ماند، و در شرایط غیرمترقبه هم نمی توانند واکنش سریع و مؤثری داشته باشند. جای سؤال است که آنها از طریق این پوشش پلاستیکی چگونه نفس می کشند، زیرا از نظر کاهنان هر سوراخ و روزنه ای در این پلاستیک اثرات آن را خنثی و حائل بین آنها و آلودگی های محیط را ملغی می سازد؟!

در سال ۲۰۱۵ میلادی، اتفاق جنجالی مشابهی رخ داد، وقتی که مردی یهودی، حاضر نشد کنار یک زن بنشیند، دلیل این موضوع نداشتن قرابت با زن بود. این زن لورا هایوود نام داشت و در سفر هوایی از سان دیگو ایالات متحده به لندن می رفت و روی صندلی وسطی نشسته بود. مرد یهودی کنار پنجره و همسر لورا روی صندلی کنار راهرو هواپیما نشسته بود. مرد یهودی از نشستن کنار لورا سر باز زد، زیرا باورش او را از نشستن کنار لورا بازمی داشت، لورا هم کوتاه نمی آمد زیرا چنین برداشت کرده بود که رفتار کاهن برآمده از تبعیض جنسی و سوگیری علیه زنان است و این اتفاق باعث شد، سفر هوایی با تأخیر مواجه شود.

برخی یهودی ها اغلب در چنین شرایطی رفتارهای عجیب و جنجالی از خود بروز می دهند. برای مثال یک مرد یهودی حسیدی در هواپیما نمی خواست کنار یک زن بنشیند و حتی برای بیان خواسته اش با آن زن حرف هم نمی زند. برای مدت زمانی طولانی همه منتظر بودند ببینند چه اتفاقی می افتد که در نهایت خود زن گفت: من جایم را عوض می کنم.

نتیجه اینکه بر اساس تعالیم مذهبی آیین یهود، کاهنان برای جلوگیری از ابطال طهارت و خلوصشان، هیچگاه نباید وارد قبرستان شوند و یا از قبرستان عبور کنند. کاهن این عکس هم برای جلوگیری از آلودگی عبور از قبرستان و ابطال طهارت، خود را در یک کیسه پلاستیکی محصور کرده بود و همچنین حضور کاهنین در محل های عمومی که جنس زن و مؤنث در آن وجود دارد نیز حرام است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟