مردی فرانسوی تصمیم گرفت با آزاد کردن تمام محدودیت‌های خودرو سوپر اسپرت بوگاتی آن را مورد تست سرعت قرار دهد.

خودرو سوپر اسپرت بوگاتی شیرون به عنوان یکی از قدرتمندترین و سریع‌ترین خودروهای جهان با موتوری به ظرفیت 7993 سی‌سی و 1200 اسب بخار قدرت در حالت عادی در کمتر از 2.3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت و به طرز باورنکردنی در کمتر از 13.6 ثانیه به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حال اگر محدویت‌هایی را که کارخانه روی این خودرو اعمال کرده است حذف کنیم اتقاقی خارق‌العاده رخ خواهد داد.

پس از آزاد شدن تمام ظرفیت موتور بوگاتی، این خودرو توانست در 2.84 ثانیه به 100 کیلومتر بر ساعت و در 9.82 ثانیه به سرعت 241 کیلومتر بر ساعت برسد. البته از لحظه زمانی تفاوت چندانی بین حالت قبل از آزادسازی موتور بوگاتی با قبلش وجود ندارد. اما صاحب فرانسوی خودرو که خود رانندگی می‌کرد گفت: واقعا تجربه خوبی داشتم و از تمامی لحظات راندن با بوگاتی لذت بردم. او همچنین تجربه رانندگی در حالت عادی بوگاتی را غیر قابل مقایسه با این تجربه دانست.

لازم به ذکر است علاوه بر قیمت بسیار زیاد خودرو بوگاتی شیرون که امکان خرید آن را تنها برای افراد محدودی فراهم می‌کند این چنین تست‌هایی تنها در شرایط کنترل شده و با استفاده از امکانات ویژه باید انجام شود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟