رک پلاس گوناگون کدخبر: 441709 ارسال پرینت 135

رکنا: سگی متعلق به مردی آمریکایی در زمان کندن خاک حیاط پشتی منزل صاحب خودصخره‌ای قدیمی و مستحکم را پیدا کرد که بررسی‌های بعدی نشان داد این صخره دندان یک ماموت است.

به گزارش رکنا، کرک لیس ول می‌گوید سگش حدود یک ماه قبل این صخره را از زیر خاک بیرون کشیده بود و وی فکر نمی‌کرد این مساله موضوع مهمی باشد. اما بعد از گذشت چند روز و با مشاهده ظاهر غیرعادی این صخره تصمیم گرفت آن را به مسئولان موزه واشنگتن در نزدیکی محل زندگی خود نشان بدهد.

او می‌افزاید: کارشناسان موزه صخره یادشده را بررسی کردند و متوجه شدند آنچه که وی یافته در عمل بخشی از دندان یک ماموت غول پیکر است. تحقیقات اولیه نشان می‌دهد عمر این دندان به حدود ۱۳ هزار سال می‌رسد. پیش از این هم نمونه‌های مشابهی از این دندان در نقاط دیگری از ایالت واشنگتن امریکا شناسایی شده است.

این واقعه لیس ول و همسایگان وی را به فکر انداخته تا املاک خود را برای یافتن فسیل‌های مشابهی زیر و رو کنند. وی تصمیم گرفته این دندان را به عنوان یک ارثیه خانوادگی کماکان نگهداری کند.

ماموت‌ها که اجداد فیل‌های امروزی محسوب می‌شوند حدود ۱۰ هزار سال قبل به طور کامل منقرض شدند و چندی قبل در ماه اکتبر استخوان‌های فسیل شده یک ماموت در انگلیس شناسایی شد که مربوط به ۱۳۰ هزار سال قبل بوده است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهیداخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها