مالدیو همواره یکی از کشورهای توریستی جهان است، البته هزینه سفر به مالدیو و اقامت در این کشور بسیار گران است، چراکه اقامتگاه‌ها در این کشور بسیار گران هستند. مالدیو که در مجاورت اقیانوس هند قرار دارد، درحال حاضر به گردشگران این امکان را می‌دهد تا در زیر اقیانوس وعده غذایی خود را میل کنند، با این حال به‌زودی افراد می‌توانند علاوه بر صرف غذا، در زیر آب اتاق خواب هم اجاره کنند.

هتل زیرآبی مالدیو که توسط شرکت گردشگری «Conrad Maldive Rangali» ساخته شده، گفته می‌شود نخستین مهمانسرای زیر اقیانوسی در دنیاست که نمونه مشابه آن در هیچ کجا یافت نمی‌شود. این هتل کوچک «موراکا» نام دارد که در زبان خودمان به آن مرجان می‌گویند و قادر است همزمان ٨میهمان را پذیرا باشد.

این مهمانسرا قادر است واقعی‌ترین و هیجان‌انگیزترین تجربه ممکن از دنیای زیر اقیانوس را برای افراد به‌ارمغان بیاورد. در وب‌سایت این هتل آمده: «موراکا طوری طراحی شده که با محیط زیر اقیانوس کاملا همخوانی داشته باشد و از هر زاویه‌ای به میهمانان امکان مشاهده دنیای زیر آب را می‌دهد. میهمانان این اقامتگاه می‌توانند درحالی‌که موجودات و مخلوقات رنگارنگ و متنوع حاضر در کف اقیانوس را مشاهده می‌کنند، روی تخت‌خواب‌هایشان از یک خواب شیرین لذت ببرند.» این اقامتگاه در دو طبقه و زیر و روی سطح آب ساخته شده و در عمق ٥ متری زیر آب است. میهمانان می‌توانند از اتاق‌خواب بزرگ و سرویس بهداشتی لوکسی که تعبیه‌شده، همچنین به وسیله پله‌های مارپیچی‌شکل از اتاق نشیمن و دیگر امکانات طبقه بالا استفاده کنند.

از آنجایی که افراد در اتاق خواب می‌توانند اقیانوس را از تمامی زوایای ١٨٠درجه‌ای مشاهده کنند، باید گفت نمای این اتاق چیزی فراتر از خارق‌العاده است. ضمنا در طبقه بالا نیز یک اتاق خواب دونفره، سرویس بهداشتی، باشگاه، اتاق نشیمن، آشپزخانه، بار و اتاق ناهارخوری قرار دارد. البته یک سکو نیز برای مشاهده غروب آفتاب و هیجان‌انگیزترکردن تجربه میهمانان طراحی شده است. در طرف مقابل این ویلا هم یک سکو برای استراحت در خط مستقیم طلوع خورشید ساخته شده است.

اگر اینها برایتان کافی نبود، بهتر است بدانید در طبقه بالا یک سرویس حمام و دستشویی بزرگ هم طراحی شده که از کف وان حمام می‌توانید اقیانوس را مشاهده کنید. با این‌که فعلا هزینه اقامت در این هتل زیر دریایی اعلام نشده، اما می‌توان حدس زد برای ماندن در این هتل، افراد عادی دست‌کم باید برنده یک بلیت بخت‌آزمایی شوند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟