التون

هر سال مصادف با مناسبت هالووین، داستان‌های ارواح و موجودات فراطبیعی دوباره مطرح می‌شوند و اکثر این داستان‌ها بیشتر حول شهرهای کوچک یا خانه‌های متروکه می‌گردد. چه شما این داستان‌ها را باور نکنید یا با شک و تردید به این خبرها توجه کنید، هر شهر کوچکی که در تاریخ خود اتفاقاتی توجیه نشده و مرموز داشته باشد همه را وادار می‌کند تا به این نوع اخبار یا داستان‌ها بیشتر توجه کنند. خانه‌های تسخیر شده با ارواح که در سابقه‌ی خود جنایت Crime یا اتفاقات ترسناک دارند کم نیستند اما در این مطلب به یک شهر خاص می‌پردازیم، شهری که گفته می‌شود ارواح در آن جولان می‌دهند.

شهر کوچک آلتون در ایالت ایلینوی کمتر از ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد اما تاریخ بزرگی را پشت سر گذاشته است. ادعا می‌شود که ارواح زیادی از گذشته در شهر حضور دارند که به تسخیر کردن ساکنان جدید شهر ادامه می‌دهند. در طول جنگ داخلی آمریکا، در آلتون اولین ندامتگاه برای نگهداری از هزاران زندانی Prisoner ارتش ایالات مؤتلفه ساخته شد و بسیاری از این زندانی‌ها در اثر شیوع بیماری آبله در سال‌های ۱۸۶۳ تا ۱۸۶۴ جان خود را از دست دادند.

در شمال شهر آلتون یک قبرستان بزرگ قرار دارد که در آن، یادمانی برای ۲۰۰۰ مرد جان باخته در زندان Prison ساخته شده است. مردم محلی مدعی هستند که ارواح این زندانی‌ها همچنان در شهر حضور دارند و به تسخیر شهر ادامه می‌دهند. حتی برخی افراد می‌گویند که ارواح را با همان یونیفرم ارتش ایالات مؤتلفه دیده‌اند.

یک از مکان‌هایی که بیش از بقیه به روح‌زدگی و حضور اشباح شهرت دارد خانه McPike است. عمارت McPike در شهر آلتون واقع شده و میزبان همیشگی محققین در زمینه‌ی فعالیت‌های پارانرمال، ارواح و اتفاقات عجیب و غریب است. این عمارت در سال ۱۸۶۹ در منطقه Mount Lookout ساخته شد که یکی از مرتفع‌ترین مکان‌ها در آلتون است. این خانه محل زندگی شهردار آلتون و تاجر محلی هنری مک‌پایک (Henry McPike) بوده است که تا سال ۱۹۱۰ در همین خانه زندگی کرد. از زمانی که این خانه خالی از سکنه بوده است همیشه صداهایی از خانه شنیده می‌شد یا نورهایی از داخل خانه دیده می‌شد.

آنهایی که برای تحقیق درباره این نشانه‌های عجیب به این خانه رفتند گزارش داده‌اند که این فعالیت‌ها به دلیل حضور ارواح است. هنوز هم کسی نمی‌داند چه اتفاقاتی در این خانه می‌افتد و چرا این ارواح این خانه را ترک نمی‌کنند.

بعضی افراد می‌گویند که روح صاحب‌خانه و اعضای خانواده‌اش در خانه حضور دارند و برخی دیگر می‌گویند روح زنی است که به دلایل نامشخصی در حمام این خانه مرده بوده است.

این تنها مکان مرموز شهر آلتون نیست. ‌اولین کلیسایی که در سال ۱۸۳۰ ساخته شد هم گذشته‌ی تاریکی دارد. اولین کشیش و خطیب این کلیسا در یک حادثه Incident اتفاقی و رمزآلود جان باخت. فیلیپ مرسر (Philip Mercer) در ملاقات با یکی از پیروان کلیسا احساس ناراحتی و سپس لرزش می‌کند و دیگر نمی‌تواند صحبت کند. او به سمت دفتر خود در کلیسا می‌رود و چند روز بعد او را حلق‌آویز شده در دفترش پیدا می‌کنند. پیروان او می‌گویند که شیطان Evil او را تسخیر کرده بود و این باعث شد که او خودکشی Suicide کند.

بعد از مرگ مرسر هم اتفاقات دیگری در کلیسا رخ داد. مردم می‌گویند صداهای عجیبی در کلیسا شنیده می‌شود یا در و پنجره‌ها باز و بسته می‌شوند. حتی برخی ادعا می‌کنند پیانوی کلیسا برای خودش موسیقی می‌زند. می‌گویند که روح کشیش در کلیسا حضور دارد و همانطور که شیطان روح او را تسخیر کرد او هم می‌خواهد دیگران را تسخیر کند.

داستان مشابهی درباره مدرسه قدیمی آلتون نقل می‌شود. در یک قتل Murder مخوف در این مدرسه یک دختر جوان کشته شد. این دختر جوان برای انجام اضافه‌کاری‌هایش در مدرسه می‌ماند و دیگر کسی او را نمی‌بیند تا این که روز بعد جسد پوشیده از خون او را پیدا می‌کنند. مردم هم می‌گویند صدای قدم زدن کسی در راهروها شنیده می‌شود و بعضی اشیاء به طور مرموزی گم می‌شوند.

هرچند امکان دارد که این داستان‌ها ساخته ذهن مردم شهر آلتون باشد اما تعداد آنها به قدری است که می‌تواند محقق‌های ارواح و اتفاقات فراطبیعی را برای روزها مشغول کند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟