درست است که نام هالووین از یکی از روزهای مقدس مسیحیان به نام All Saints گرفته شده است اما مردم معتقدند ریشه این جشن به فرهنگ قوم اروپایی سلت بازمی گردد که در پایان تابستان و آغاز فصل سرما چنین روزی را جشن می گیرند. آن ها معتقدند در چین روزی مرز میان دنیا و جهان دیگر برداشته می شود و ارواح بد به این جهان راه پیدا می کنند. فرهنگ های زیادی این روز بزرگ را در ماه اکتبر جشن می گیرند و با پوشیدن لباس های ترسناک و درست کردن کدو تنبل ها به شکل های وحشتناک ارواح بد را از خود وخانه هایشان دور می کنند.

مشهورترین رژه هالووین در ژاپن رژه هالووین کاوازاکی است که در کاوازاکی شهری در جنوب توکیو برگزار می شود و هر سال توجه افراد زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جلب می کند. امسال در آخرین یکشنبه ماه اکتبر بیش از ۲۲۰۰ نفر در رژه هالووین ۲۰۱۸ شرکت کرده و بزرگ ترین رژه هالووین ترسناک را برگزار کردند. تماشا کردن این رژه کاملا رایگان است اما هر کسی که بخواهد در این رژه شرکت کند باید مبلغ ۸ دلار پرداخت کند.

بیش از ۱۲۰ هزار تماشاچی به خیابان های کاوازاکی آمدند تا به رقص و شادی بپردازند و از نزدیک شاهد این رژه ۱٫۵ کیلومتری باشند.

رژه روز یکشنبه به چند گروه با ۴ تم لباس متفاوت تقسیم شده است. اولین بار این رژه در سال ۱۹۹۷ برگزار شد که بیش از ۱۵۰ شرکت کننده و ۵۰۰ تماشاچی داشت. امسال مردم ژاپن شاهد بیست و دومین سالروز رژه هالووین کاوازاکی بوده اند.

رژه امسال به صورت بین المللی برنامه ریزی شده بود و در آن اطلاعات چند زبانه ترتیب داده بودند تا بازدیدکنندگان کشورهای خارجی هم بتوانند از این رژه شگفت انگیز به اندازه کافی لذت ببرند.

هالووین کاوازاکی بزرگ‌ترین رژه ترسناک ژاپن!خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

203105_431

203104_901

203103_187

203101_347

203099_321

203098_279

 

آیا این خبر مفید بود؟