کدخبر: 388057 ارسال پرینت 194

رکنا: یکی از افرادی که نامش در وکلای لیست 20 نفره مورد تأیید قوه قضاییه آمده، با بیان اینکه قلب خود را عمل کرده است، می گوید که هفت سال است وکالت نمی‌کند.

به گزارش رکنا، مجتبی پناهی ، وکیل دادگستری و از قضات قوه قضاییه است که حالا نام او نیز در فهرست 20 نفره مورد تأیید قوه قضاییه قرار گرفته است. او در گفت وگو با ایرناپلاس درباره قرار گرفتن نام خود در این لیست اظهار کرد: به نظر من این لیست اصالت ندارد.

پناهی ادامه داد: بنده 10 سال قبل از دادگستری بازنشسته شدم. سه سال وکالت انجام دادم و حدود هفت سال است که فعالیت نمی کنم. به نظر بنده طرح این موضوع و معرفی این لیست، زمینه‌سازی برای اصلاح این قانون Law از سوی مجلس است که بنده هم با آن موافقم.

این اظهارات در حالی است که هفته گذشته قوه قضائیه بر اساس تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری فهرستی 20 نفره از این وکلا را اعلام کرد که با اعترااض های بسیاری نیز همراه بود.این ماده می‌گوید: «در جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی و همچنین جرائم سازمان‌یافته که مجازات آنها مشمول ماده 302 این قانون است، در مرحله تحقیقات مقدماتی طرفین دعوی، وکیل یا وکلای خود را از بین وکلای رسمی دادگستری که مورد تأیید رئیس قوه‌قضائیه باشد، انتخاب می‌نمایند. اسامی وکلای مزبور توسط رئیس قوه‌قضائیه اعلام می‌گردد.»

گفتنی است ، غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه علاوه بر تایید لیست 20 نفره، اعلام کرده است که این قوه قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را اجرا کرده و این ماده مورد نظر قوه قضاییه هم نبوده است.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها