این خانم بازیگران ایرانی یک نقطه مشترک دارند! + عکس ها

به گزارش گروه چهره ها رکنا، نخستین عکس از گریم مریلا زارعی در نقش مهدعلیا، مادر ناصرالدین‌شاه، در سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی منتشر شد.‌

مریلا زارعی

اما همزمان با این سریال، دو سریال دیگر هم درباره ناصرالدین‌شاه در شبکه نمایش خانگی در دست ساخت است؛ «آهوی من مارال» به کارگردانی مهرداد غفارزاده و «قبله عالم» به کارگردانی حامد محمدی.

در سریال «قبله عالم» که مایه طنز دارد، شقایق دهقان نقش مهدعلیا را بازی می‌کند؛ اما تاکنون عکسی از گریم او منتشر نشده است. از بازیگر نقش مهدعلیا در سریال «آهوی من مارال» هم در رسانه‌ها نامی نیامده است.

عکس لو رفته و جنجالی از مراسم ازدواج شقایق دهقان و همسرش مهراب قاسم خانی

اما پیش‌تر هم بازیگران دیگری در سریال‌هایی که درباره ناصرالدین‌شاه ساخته شده، ایفاگر نقش مهدعلیا بوده‌اند. ایرِن زازیانس در سریال «سلطان صاحبقران» ساخته علی حاتمی به سال ۱۳۵۴ در نقش مهدعلیا بازی کرد. به اعتقاد برخی، در این سریال ناصرالدین‌شاه و وزرایش نمادی از پهلوی دوم و دربار او بودند و مهدعلیای این سریال نیز در واقع بازنمایی مادر محمدرضا پهلوی بود.

Irene_zazians_cropped

سال‌ها بعد و در سال ۱۳۶۴ در سریال «امیرکبیر» ساخته سعید نیک‌پور، فخری خوروش نقش مهدعلیا را بازی کرد.

فخری خوروش

در سال ۱۳۸۸ نیز آزیتا حاجیان در سریال «سال‌های مشروطه» ساخته محمدرضا ورزی در نقش مهدعلیا ظاهر شد. این سریال نتوانست مانند ۲ سریال دیگری که به روزگار ناصرالدین‌شاه می‌پرداختند، مورد توجه قرار بگیرد.

مهدعلیا

حالا باید دید بعد از بیش از یک دهه که مهدعلیا برای آخرین‌بار به تصویر کشیده شد، بازیگران جدیدی که در سریال‌های شبکه نمایش خانگی نقش او را بازی می‌کنند چه اجرای جدیدی از این شخصیت ارائه می‌دهند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟