تسلیت عادل فردوسی پور به درگذشت محمد یاوری سر مربی فوتبال ایرانی + فیلم
حجم ویدیو: 4.92M | مدت زمان ویدیو: 00:00:48

عادل فردوسی پور درگذشت استاد محمود یاوری پیشکسوت فوتبال ایران و اصفهان را تسلیت گفت؛ امروز متاسفانه با خبر شدیم محمود یاوری یکی از با اخلاق ترین و بهترین مربیان کشورمان را از دست دادیم. تمام کسانی که با ایشان زندگی کردند، از نظم و انظباط و جدیت او می گویند و در عین حال آدم خوش مشرب و دوست داشتنی بودند. خیلی خوشحالم که برای او تولد گرفتیم و خاطره خوبی در ذهنشان باقی ماند. من به جامعه فوتبالی کشورمان تسلیت می گویم.

محمود یاوری

به گزارش گروه فرهنگی رکنا، محمود یاوری متولد ۱۸ مهر ۱۳۱۸ و ۲۰ آبان ۱۳۹۹ درگذشت. او سرمربی فوتبال اهل ایران بود.او فوتبال را از تیم شاهین اصفهان (سپاهان فعلی) آغاز کرد و تا سال ۱۳۴۲ عضو این باشگاه بود.

یاوری در سال ۱۳۴۲ به عضویت تیم پاس تهران درآمد و تا سال ۱۳۵۰ در این تیم حضور داشت. یاوری در سال ۱۳۵۰ به عنوان بازیکن فوتبال، بازنشسته شد.

او در سال ۱۳۶۳ (۱۹۸۴ میلادی) به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شده‌است و در شش بازی که تیم ملی فوتبال ایران را هدایت کرد، در هر ۶ بازی پیروز شد.

محمود یاوری

محمود یاوری در سال ۱۳۵۶ سرمربی تیم ملی جوانان فوتبال کشور شد و در سال ۱۳۵۷ حضور در تیم ملی ب و تیم ملی امید را تجربه نمود.

طی سال‌های ۱۳۷۰ و ۱۳۷۱ به مربیگری مجدد در تیم ملی جوانان رسید و در سال ۱۳۸۴ هم مدیر تیم ملی فوتبال جوانان شد.

محمود یاوری

از تیم‌های باشگاهی او که مربیگری کرده می‌توان به سپاهان، ذوب آهن، فجر سپاسی، برق شیراز، شاهین بوشهر، تراکتورسازی تبریز، ابومسلم مشهد، صبای قم، استقلال اهواز، پاس، استیل‌آذین، راه‌آهن و مس کرمان اشاره کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟