نامه سینماگران سرشناس آمریکایی به سنا و کنگره: نابودی سینماها نزدیک است!

به گزارش گروه فرهنگی رکنا به نقل از سینمادیلی، تعداد زیادی از فیلمسازان معروف آمریکایی در نامه ای که همراه با انجمن ملی صاحبان سینما و انجمن کارگردانان آمریکا نوشته شده، از کنگره آمریکا خواستند که کمک به سینماهای آسیب دیده از بحران کرونا را در اولویت کمک‌های خود به صنایع آسیب دیده آمریکایی قرار دهد. دراین نامه آمده که در صورت کمک نکردن دولت آمریکا ممکن است خیلی از سینماهای کشور برای همیشه تعطیل شوند. بیشتر شرکت‌های پخش و سینماهای آمریکایی تا بیش از 75% کاهش درآمد را در نیمه دوم سال جاری میلادی تجربه کرده‌اند. کاهش درآمدی که هنوز معلوم نیست تا کی ادامه خواهد داشت.

این نامه خطاب به میچ مک کانل رئیس جمهوری خواه سنا آمریکا، نانسی پلوسی سخنگوی دموکرات مجلس نمایندگان، چاک شومر و کوین مک کارتی، رهبران حزب دموکرات و جمهوری خواه در کنگره نوشته شده است. در بخشی از این نامه گفته شده: «سینماها صنعتی اساسی هستند که نماینده بهترین دستاوردهای خلاقانه و استعدادهای آمریکایی است. اما ما از آینده این صنعت بیمناک هستیم. کشور ما نمی تواند شاهد از دست رفتن ارزش اقتصادی و فرهنگی باشد که سینماها به وجود می‌آورند. تجربه سینمارفتن بخش اساسی زندگی آمریکایی است. و سینماها شغلی برای میلیون ها نفر در بخش تلوید و پخش سینما و کسب و کارهای اطراف آن مثل رستوران ها و مغازه‌ها ایجاد می کند.»

سینماگرانی که این نامه را امضا کرده اند شامل: پدرو آلمادوار، وس اندرسون، جاد آپاتو، شان بیکر، نوآه بامباک، مایکل بی، جیمز کامرون، دیمین شزل، آلفونسو کوآرون، پل گرینگرس، آلخاندرو ایناریتو، رایان جانسون، کلینت ایستوود، ریچارد لینکلیتر، سم مندز، کریستوفر نولان، جوردن پیل، زک اسنایدر، مارتین اسکورسیزی، استیون سودربرگ، دنی ویلنو، تایکا واتیتی و ادگار رایت تنها تعدادی از نام‌های مشهوری هستند که این نامه را امضا کرده اند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟