حجم ویدیو: 21.36M | مدت زمان ویدیو: 00:02:16

به گزارش رکنا، پس از ۲۳ سال هنوز حواشی بازی ایران و استرالیا تمام نشده است.

ابراهیم تهامی که در این بازی به عنوان بازیکن ذخیره در دقیقه ۷۰ به جای نعیم سعداوی به زمین آمد در دقیقه ۹۰ با تصمیم والدیر ویرا سرمربی برزیلی تیم ملی با علی اکبر استاداسدی تعویض شد، اما تهامی در این ۲۰ دقیقه‌ای که در زمین حضور داشت نقش پررنگی در صعود ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه ایفا کرد.

تهامی روی گل اول به استرالیا که توسط کریم باقری به ثمر رسید نقش موثری داشت. با اینکه این گل باید آفساید اعلام می‌شد، اما در این صحنه اشتباه داوری به نفع تیم ملی کشورمان شد. در گل دوم هم ابراهیم تهامی در موقعیت صد در صدی گلزنی قرار داشت، اما خداداد عزیزی پاس علی دایی را برای تهامی نفرستاد تا خودش در موقعیت پنجاه درصدی دروازه مارک بوسنیچ را باز کند.

گل خداداد به استرالیا باعث دلخوری تهامی شده است و وی دلیل نرفتنش به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه را پاس ندادن خداداد در این صحنه می‌داند چرا که اگر او این گل را زده بود به محبوبیت زیادی در بین مردم می‌رسید و اسمش به راحتی از لیست تیم ملی برای جام جهانی خط نمی‌خورد.

ابراهیم تهامی در یک برنامه با وجودی که ۲۳ سال از این بازی می‌گذرد از خداداد عزیزی بابت پاس ندادن بر سر گل دوم گلایه کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟