مجید مجیدی: دغدغه ام ساخت فیلم درباره امام رضا(ع) است

مجید مجیدی در نشست خبری رویداد «سوگ در خانه» در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه با این رویداد به صورت عام برگزار می‌شود فکر می‌کنید فیلمسازان مطرح هم بیایند گفت: «ما برای هیات داوران از خانم نرگس آبیار و رضا میرکریمی دعوت کردیم. رایزنی‌هایی را در این مسیر داشتیم مثلا با انجمن سینمای جوان که مدیر این انجمن استقبال کردند و امیدواریم این ظرفیت بزرگ در این امر مهم شرکت کنند و شاهد آثار خوبی از سوی آنها باشیم. در روزهای آینده این اطلاع رسانی به خصوص برای کسانی که حرفه‌ای تر به این مساله نگاه می‌کنند بیشتر خواهیم داشت.»

مجیدی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری با بیان این نکته که اینکه درباره امام حسین فیلم بسازم جز آرزوهای من است، گفت: «یکی از دغدغه‌های من همیشه این بوده که فیلمی در مورد ساحت مقدس امام رضا(ع) بسازم. ولی واقعیت این است که پرداختن به این مقوله‌ها کار خیلی سختی است و احتیاط‌های زیادی برای آن وجود دارد. مثل فیلم آقای درویش که زحمات زیادی برایش کشیدند و از نزدیک شاهد رنج ایشان بودم و البته قطعا اجرشان محفوظ خواهد بود اما واقعیت این است که به دلیل اهمیت این موضوع و حساسیت‌هایی که هست برای فیلمسازها ورود به این عرصه سخت می‌شود. همین فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» حمایت‌هایی داشتیم اما کار بسیار سختی بود.

مجید مجیدی در ادامه گفت: «این حوزه و این ایام آنقدر ظرفیت‌های بزرگی در کل دنیا دارد که می‌طلبد چنین جشنواره‌هایی به جشنواره‌های بین‌المللی تبدیل شود. درحقیقت تنها جشنواره‌هایی که می‌شود عنوان جهانی به آنها داد همین مسائل مربوط به آقا امام حسین(ع) است. هر جای دنیا که بروی نام امام حسین(ع) برایشان آشنا است. مثلا شخصیت مهمی مثل گاندی از امام حسین(ع) به عنوان شخصیت برجسته‌ای نام می‌برند.»


کارگردان «بچه‌های آسمان» در ادامه گفت: «خودم در تبت دیدم که در ایام ماه محرم بودایی‌ها چه عشق و علاقه‌ای به خود ایام محرم و به خصوص ساحت مقدس آقا امام حسین(ع) دارند. در شهر در این ایام با پرچم‌هایی که در میان آنها نام حضرت ابالفضل وجود داشت سقایی می‌کردند. وجوه مقدس آقا امام حسین و یارانش تنها به حوزه دین خلاصه نمی‌شود. فراتر از این حرف‌ها است. به واسطه این منش و رفتار ایام محرم می‌شود زیبایی‌های این ایام را به دنیا نشان داد و امیدوارم که بتوانیم در سال‌های آینده این رویداد را به یک رویداد بین‌المللی تبدیل کنیم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟