ماجرای ازدواج یک شبه بازیگر سینما / امروز خواستگاری ، فردا عروسی ! + فیلم
حجم ویدیو: 14.34M | مدت زمان ویدیو: 00:02:16

منوچهر والی زاده دوبلور پیشکسوت سینما و تلویزیون با حضور در برنامه "دورهمی" ماجرای ازدواجش را شرح داد:

یک خانمی در دوبلاژ به اسم خانم مهین بزرگی حضور داشت که به ایشان مادر دوبله گفته می شد. او در یک میهمانی خانمی را به من معرفی کردند و من تا او را دیدم گفتم خانم بزرگی 50 در صد ما درست است و به آن خانم "همسر فعلی" گفته شد او هم گفت که 50 درصد من هم درست است. به همین ترتیب فردای آن روز عقد کریم .

منوچهر والی زاده

به گزارش گروه فضای مجازی رکنا، منوچهر والی زاده تهرانی در چهارم تیرماه سال ۱۳۱۹ در محلهٔ لاله زار متولد شد. او از دوران دبیرستان بعد از چند تئاتر آماتوری به تئاتر تهران راه یافت و در یک نمایشنامه نقش کوتاهی به عهده گرفت و پس از آشنایی با منصور متین که از هنرمندان تئاتر و دوبلاژ فیلم بودند به استودیوی شاهین فیلم برای دوبله دعوت شد.

منوچهر والی زاده پس از همکاری در چند فیلم کوتاه شاگرد علی کسمائی شد و بعد از مدتی در فیلم دختر بنفشه فروش نقش اول فیلم «هل فرر» را به عهده گرفت.

برشی از آثار دوبله منوچهر والی زاده

شرلوک هلمز، باسیل رتبون، مجموعه فیلم های شرلوک هلمز ساخته دهه ۱۹۴۰ میلادی - سینمای آمریکا، پیپ، جان میلز، آرزوهای بزرگ، ساخته دیوید لین ۱۹۴۶، دن کورلئونه (جوانی)، رابرت دنیرو، پدر خوانده ۲، ساخته فرانسیس فورد کاپولا ۱۹۷۴؛ وینسنت کورلئونه، اندی گارسیا، پدر خوانده ۳ /۱۹۹۰، نئو (توماس آندرسون)، کیانا ریوز، سه گانه ماتریکس از جمله شخصیت‌هایی فیلم‌های است که والیزاده دوبله آنها را بر عهده داشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟