هنری چهره ها رک آرت کدخبر: 266157 ارسال پرینت 178

رکنا: سی و یکمین روز از اردیبهشت ماه، سالروز میلاد خواننده ای است که آوازه آوازش در دنیا پیچیده است.

31 اردیبهشت زادروز خواننده خوش صدای ایرانی، همایون شجریان است. شجریان از جمله خوانندگان پر مخاطب و بی نظیر عرصه موسیقی سنتی می باشد، وی در 31 اردیبهشت سال 1354 چشم به جهان گشود.

وی شناخت ریتم و تکنیک موسیقی را نزد «ناصر فرهنگ فر» آموخت و چند سالی نیز موسیقی را نزد «جمشید محبی» ادامه داد و به صورت تخصصی به سراغ ساز کمانچه رفت و خارج از هنرستان این ساز را در کنار «اردشیر کامکار» آموخت.

شجریان از سال 1370 به ساز زدن در کنسرت های پدرش پرداخت و از سال 1378 با پدرش همخوانی کرد، وی کنسرت های زیادی را بزرگان عرصه موسیقی اجرا کرد و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران جهان و منتشر کرده است که از جمله آنها می توان به «بی تو به سر نمیشود» و «فریاد» اشاره کرد.

همایون شجریان فرزند محمدرضا شجریان اولین آلبوم رسمی خود را که به تنهایی خوانندگی آن را بر عهده داشت با نام « نسیم وصل» در سال 1382 منتشر کرد و در اختیار علاقه مندان قرار داد.

یکی از قطعات موسیقی پر مخاطب چند وقت اخیر همایون شجریان «چرا رفتی» نام دارد که شعر این قطعه موسیقی از سیمین بهبهانی می باشد.

چرا رفتی ؟! چرا من بیقرارم

به سر سودای آغوش تو دارم

نگفتی ماه تاب امشب چه زیباست

ندیدی جانم از غم ناشکیباست

چرا رفتی؟ چرا من بیقرارم

به سر سودای آغوش تو دارم

خیالت گر چه عمری یار من بود

امیدت گر چه در پندار من بود

بیا امشب شرابی دیگرم ده

ز مینای حقیقت ساقرم ده

چرا رفتی؟ چرا من بیقرارم

به سر سودای آغوش تو دارم

آلبوم صوتی تصویری خداوندان اسرار

هجدهمین آلبوم موسیقی همایون شجریان که به صورت صوتی تصویری به کارگردانی رخشان بنی اعتماد در بازار Store موسیقی عرضه شد، در این آلبوم موسیقی سهراپ پور ناظری نیز همایون شجریان را همراهی میکند.

همایون شجریان در کارنامه درخشان کاری خود موسیقی چند فیلم را نیز برعهده دارد که آخرین کار با حمید نعمت الله در فیلم سینمایی Movie «رگ خواب» بود که در آلبومی که با این اسم نیز منتشر شد این موسیقی با دکلمه حمید نعمت الله است.

از جمله آلبوم هایی که از همایون شجریان تا به امروز در بازار موسیقی منتشر شده است میتوان به:قاصدک ، شب وصل، معمای هستی، یاد ایام، زمستان است، آهنگ وفا، مستور و مست، رگ خواب، آرایش غلیظ، با ستاره ها، شوق دوست، شب جدایی،فریاد، ای جان جان بی من مرو اشاره کرد.

رکنا زادروز این خواننده را به او و هوادارانش تبریک میگوید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر