هنری چهره ها رک آرت کدخبر: 248146 ارسال پرینت 103

رکنا: اصغر فرهادی نامزد اسکار فیلم خارجی زبان با ارسال پیامی تصویری از اعلام همبستگی کسانی که در تجمع اعتراضی «صداهای متحد» شرکت کرده بودند، قدردانی کرد. در گردهمایی معترضان که عصر جمعه (24 ژانویه) با حمایت آژانس استعدادیابی هالیوود در محوطه این سازمان واقع در بورلی هیلز برگزار شد، بیش از 1500 نفر در اعتراض به سیاست‌های جنجال‌ساز دونالد ترامپ و فرمان اجرایی او مبنی‌بر منع ورود اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران به خاک امریکا حضور داشتند.

حجم ویدیو: 10.04M | مدت زمان ویدیو: 00:00:55

فیلمساز سرشناس ایران که حدود یک ماه پیش، با انتشار بیانیه‌ای رسما انصراف خود را از شرکت در مراسم اسکار اعلام کرده بود، ساعاتی پیش از طریق پیامی تصویری مراتب قدردانی خود را از نمایش همبستگی همتایان فیلمسازش و همچنین آژانس استعدادیابی هالیوود (UTA) ابراز کرد. 
فرهادی در بخشی از صحبت‌های خود یادآور شده است: «در زمانه‌ای که برخی سیاستمداران در صددند با توسل به تفرقه‌افکنی میان فرهنگ‌ها، مذاهب و ملیت‌های مختلف، به ترویج نفرت بپردازد، دانستن این نکته که جامعه سینمایی دوشادوش مردم به نمایش مشترک همبستگی پیوسته تا مخالفتش را ابراز کند، سبب آسودگی است.»
بعد از اعلام انصراف فرهادی، آژانس استعدادیابی هالیوود تصمیم به لغو مهمانی Party سالانه اسکار و برگزاری تجمعی اعتراضی به سیاست‌های جنجال‌ساز چهل و پنجمین رییس جمهور امریکا گرفت. فرهادی انوشه انصاری و پرفسور فیروز نادری دو چهره برجسته ایرانی مقیم امریکا را به عنوان نمایندگان خود و فیلم «فروشنده» در هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفی کرده است.
ویدیوی پیام فرهادی را می‌توانید با زیرنویس فارسی در بالای صفحه تماشا کنید.
منبع و زیرنویس: آی سینما
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر