برگزاری نشست تحلیل و  بررسی برنامه های عقیدتی سیاسی دانشگاه علوم انتظامی امین

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی  ریاست سازمان عقیدتی سیاسی  ناجا در نشست تحلیل و  بررسی برنامه های عقیدتی سیاسی دانشگاه علوم انتظامی  امین گفت:رسالت ذاتی و اصلی دانشگاه علوم انتظامی  امین ، تربیت پلیس تراز انقلاب اسلامی و جامعه قرآنی است.

امام (ره) می فرماید: دانشگاه مبداء تحولات است.اساتید و مربیان دانشگاه باید جریان انقلابی و اسلامی را در میان دانشجویان رایج و تقویت کنند.

باید منبع اصلی تمام آموزشهای دانشگاه بر مبنای قرآن و معارف ناب اهل بیت (ع) باشد. اما باید به قرآن مراجعه کرد و به تعبیر امام علی (ع) از قرآن باید هدایت را طلب کرد.

همه ی برنامه ها و فعالیتهای عقیدتی سیاسی باید منتهی بشود به ساخت انسان.یعنی باید آدم تربیت شود و به رشد و کمال برسد. پلیسی تربیت بشود با روحیه انقلابی و جهادی.

مقام معظم رهبری حفظه الله بر مسأله تربیت اخلاقی بسیار تأکیددارند.باید پلیس ما هم تربیت اخلاقی بشود و هم تربیت سیاسی و بصیرتی و هم تربیت اعتقادی .

دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی  به منزله فرزندان ما هستند و باید همه ی همت مسوولین دانشگاه این باشد که جوانان و دانشجویان ، نفوسشان صیقل پیدا کند ونورانی شود.اگر قرار است نیروی انتظامی به عنوان یک نیروی اثر گذار عمل کند اول باید تمام عناصر و فرماندهان، مسوولین و کارکنان خود ساخته بشوند یعنی خودسازی معنوی و درونی ، بعد در جامعه اثرگذار باشند که اقدامات خوب و ارزشمندی در این زمینه در ناجا انجام گرفته است و رضایت عمومی مردم از ناجا را به همراه داشته است. خود سازی معنوی آحاد کارکنان جزء اولویت های سازمان عقیدتی سیاسی است.

اساتید و مربیان دانشگاه باید اول خود سرشار از معرفت دینی باشند تا بتوانند دانشجویان را معنوی و دینی و انقلابی بار بیاورند.

اجرای طرح ولایت اساتید و دانشجویان از ابتکارات سازمان عقیدتی سیاسی  دردانشگاه است . ارتباط معنوی شورای سازمان عقیدتی سیاسی با دانشجویان باید مستمر و دائمی و اثربخش باشد.

باید باور کنیم که اسلام عزیز برای همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی انسان برنامه دقیق و حساب شده دارد ، چون دستورات اسلام  ، بر طبق فطرت و گرایشهای فطری انسان است که در قرآن و کلام معصومین (ع) بیان شده است.مأموریت عقیدتی سیاسی نشر این معارف ناب در بین دانشجویان  است. باید جان و دل دانشجو با این معارف ناب و خالص سیراب شود.

اگر دانشگاه به رسالت خودش درست عمل کند ،  نه تنها آینده نیرو ی انتظامی، بلکه نظام اسلامی تضمین خواهد شد. هم اساتید و مربیان و هم دانشجویان دانشگاه باید مجموعه آثار امام (ره) ؛  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ؛ شهید مطهری و علامه مصباح یزدی (ره) آشنا شوند تا فهم درستی از اسلام و مبانی دین داشته باشند که یکی از برنامه های سازمان عقیدتی سیاسی هم پذیرش دانشجو با هدف آشنایی با اندیشه های بزرگان مذکور در آینده ای نزدیک است.

آیا این خبر مفید بود؟