اغفال شهروندان به بهانه حذف آگهی در قم

به گزارش رکنا، سرهنگ‌ "علی موالی" ظهار داشت: کلاهبرداران به محض مشاهده تبلیغات در سایت ها، اقدام به ارسال پیامک به شخص آگهی دهنده، با محتوای"جهت حذف نشدن آگهی بایستی مبلغی واریز گردد" می‌کنند و از طریق این پیامک شخص قربانی را به صفحات درگاه جعلی (فیشینگ) راهنمایی می‌کنند.

کلاهبرداری حرفه ای به بهانه حذف آگهی

وی از فیشینگ به‌عنوان مهم‌ترین روش کلاهبرداری در این خصوص یاد کرد و گفت: مجرمان سایبری با استفاده از این شگرد کاربران سایت‌های واسط درج کننده آگهی را در دام فیشینگ گرفتار کرده و از این طریق اقدام به برداشت وجه از حساب قربانیان خود می‌کنند.

سرهنگ موالی گفت: سایت‌های جعلی فیشینگ از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی با سایت‌های اصلی و معتبر دارند و فقط در جزئیات فرق دارد، لذا هموطنان بایستی هوشیاری لازم را داشته باشند و در رابطه با موارد پیشگیرانه فیشینگ آگاهی لازم را به دست بیاورند.

رئیس پلیس فتا استان قم از هموطنان درخواست کرد: در صورت مشاهده اینگونه پیامک‌های جعلی و یا هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی، با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی، موارد را با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟