به گزارش رکنا،  سیدکمال هادیانفر صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در شهرک آزمایش برگزار شد رسانه ها را پلی بین مسئولان و مردم دانست و اظهار کرد: برخی از برنامه های ما نیازمند منابع و حمایت های مردم است و خود مردم نیز باید موارد مربوط به موارد راهور را از مسئولان مطالبه کنند.

دغدغه اصلی ما توسعه انضباط ترافیکی در کشور است و بنا داریم تا با کمک رسانه ها این مورد را پیگیری کنیم و استفاده از زیرگذرها و روگذرها برای عابرین پیاده و توجه به خطوط عابر پیاده جزو اولویت های کاری ما است؛ رعایت فاصله طولی، رعایت سرعت مطمئنه از نکات ویژه ای است که به آن توجه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ۲۷ درصد کشته شدگان ما عابرین پیاده هستند و ۸۲ درصد از کشته شدگان در محورهای شمالی و زیارتی عابرین پیاده و موترسواران هستند لذا رسانه ها باید به این حوزه ورود کنند تا بتوانیم انضلاط را در حوزه ترافیک توسعه و نهادینه کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: زیبنده کشور ما نیست که برخی از افراد قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نکنند و متاسفانه در سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۳۸ نفر جان خود را به دلیل تصادفات رانندگی از دست دادند.

هادیانفر گفت: مردم باید احساس مسئولیت کنند و ما ۸۰ میلیون جمعیت داریم و قطعا نمی توانیم برای هر نفر یک پلیس قرار دهیم. در بحث تصادفات در سه سال گذشته وضعیت خوبی نداشتیم و در دو سال گذشته شاهد رشد تصادفات بودیم. در سال جاری بیش از ۶ هزار و ۵۳۴ نفر در جاده ها و شهرها جان خود را به دلیل تصادف از دست دادند.

وی افزود: روزانه ۴۶ نفر جان خود را از دست دادند و در هر ساعت دو نفر فوت کردند و تقریبا در هر ساعت حدود ۶ نفر مجروح می شوند. ۵ هزار و ۲۰۰ نقطه حادثه خیز داریم که حدود ۳ هزار نقطه در جاده هاست و اگر این نقاط در جاده ها را برطرف کنیم ۲۶ درصد تصادفات کاهش پیدا می کند و اگر تمام نقاط برطرف شود خدود ۵۶ درصد تصادفات کاهش پیدا خواهد کرد و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به این موضوع حساس باشند

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: خودروسازان باید خودروی ارزان و ایمن برای قشر ضعیف تولید کنند و خودروها باید با قیمت مناسب به مردم فروخته شود.

هادیانفر گفت: برای کاهش تلفات جاده ای نیازمند کمک همه دستگاه های دولتی و غیردولتی و رسانه ها هستیم. وزارت راه، وزارت بهداشت، راهداری و سایر نهادهایی که در این حوزه مسئول هستند باید به وظایف خود عمل کنند. بیمه مرکزی در این حوزه کم کاری می کند. بیمه حاضر است خسارات خودروها را پرداخت کند اما حاضر نیست تا یک دهم آن پول را در اختیار نهادهای اجرایی قرار دهد.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت های اجتماعی در پلیس راهور گفت: همیاران پلیس در این حوزه فعال شدند و همین اقدامات باعث کاهش ۱۸ درصدی تصادفات شد. از ظرفیت خانم ها باید بیشتر در پلیس راهور استفاده شود؛ براساس گزارشات موجود دو سوم کارهای مهم در دنیا توسط خانم ها صورت می گیرد. در کشور ما حدود ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از بانوان دارای گواهینامه هستند لذا این افراد با قوانین راهور آشنا هستند و توسعه فرهنگ ترافیکی توسط بانوان از اهداف ما خواهد بود و از برخی از بانوان به عنوان بازرسان نامحسوس استفاده خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک از امروز آغاز می شود.

هادیانفر با انتقاد از عدم ایمنی کافی خودروی پراید گفت: ما ابلاغ کردیم تا این خودرو شماره گذاری نشود چراکه ایمنی این خودرو اصلا مورد تایید ما نیست.

وی درباره شفافیت جرائم راهنمایی و رانندگی گفت: ۲۰ درصد پول حاصل از جرائم باید در حوزه فرهنگ سازی در اختیار پلیس قرار می گرفت که متاسفانه در سال گذشته دولت هیچ پولی را به ما نداد.

رئیس پلیس راهور ناجا درباره خودروهای با پلاک گذرموقت گفت: خودروهای با پلاک گذر موقت اجازه خرید و فروش ندارند و این خودروها فقط در مناطق آزاد حق تردد دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟