رکنا: رئیس پلیس فتا استان مرکزی درباره کلاهبرداری به بهانه جمع‌آوری فطریه در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش رکنا، سرگرد احسان آنقی رئیس پلیس Police فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی با توجه به در پیش بودن عید سعید فطر و تبریک این عید سعید به مردم هشدارداد مراقب کلاهبرداری Fraud در فضای مجازی به بهانه جمع‌آوری فطریه باشند.
آنقی افزود: با نزدیک شدن به عید سعید فطر و پایان یک ماه عبادت و روزه‌داری، در فضای مجازی خصوصا شبکه‌های اجتماعی شاهد انتشار فراخوان‌هایی تحت عناوینی جمع آوری فطریه، کفاره روزه، زکات، کمک به نیازمندان یا آزادی Freedom سازی زندانیان نیازمند و... خواهیم بود، که بسیاری از این فراخوان‌ها جعلی بوده و از سوی افراد شیاد در شبکه‌های اجتماعی یا فضای سایبر بارگذاری شده است.
وی اضافه کرد: هموطنانی که قصد دارند فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق فضای مجازی یا تلفن بانک و یا سایر روش‌هایی که به تازگی باب شده و از طریق فضای مجازی انجام می‌شوند پرداخت نمایند، می‌توانند فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق شرکت‌ها و موسسات شناخته شده در کشور که توسط رسانه‌های جمعی (رادیو، تلویزیون و...) شماره حساب‌های رسمی خود را اعلام می‌کنند، اقدام کنند و از واریز فطریه یا کفاره روزه خود به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری نمایند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: همچنین کسانی که تمایل دارند از طریق تلفن‌بانک، اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور اقدام به پرداخت فطریه یا کفاره روز خود نمایند نیز دقت داشته باشند تا در دام سایت‌های جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد ایمنی، چون آدرس سایت و وجود گواهینامه ssl را نادیده نگیرند.
وی بیان کرد: برخی افراد سودجو و فرصت طلب با راه اندازی سایت‌هایی در قالب موسسه خیریه، قصد جمع آوری فطریه و وجوهات شرعی شهروندان را دارند و لازم است شهروندان و کاربران قبل از پرداخت فطریه خود به صورت مجازی از اصالت و صحت موسسه یا خیریه مطمئن شوند.
آنقی تصریح کرد: هموطنان در صورت مواجه با هر گونه مورد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی با نیروی انتظامی در میان بگذارند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

زن شوهردار ایرانی با دو مرد افغانی سرو سری شیطانی داشت /شوهر باید کشته می شد

فریب خنده دار دختران زیبا از سوی مرد قوی هیکل + عکس

چینی ها و کره ای ها هم با خودروهایشان از ایران خواهند رفت!

خانم سر آشپز روس حق سکوت گرفت تا راز شیطانی سر مربی آرژانتین را لو ندهد +عکس

کار عجیب پسر کوچولوی گرسنه / او عکس مرغ سوخاری را لیس زد! +عکس

ادعاهای عجیب قاتل ندای 6 ساله مشهدی در دادگاه +عکس

دستگیری عروس خائن به خاطر قتل پدر شوهرش یافت آباد تهران

حمله به یک خانه در تهران به خاطر متلک ناموسی به یک زن + عکس

گفتگو با دکتر دانشی که همسر و 2 فرزندش را در سقوط هواپیمای یاسوج از دست داد + عکس

نوعروس بودم که فهمیدم شوهرم با زن بیوه ای که دوست است به خواستگاری ام آمده بود!

این پدر و پسر وارد ایران شدند تا توریست ها خارجی را به دام بیندازند+ عکس و فیلم گفتگو

آخرین خبر از پرونده «پزشک تبریزی»

آزارهای یک راننده ، سگ بیچاره را به گریه انداخت +عکس

شهادت اکبر معصومی نژاد در مرز میرجاوه + عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر