به گزارش رکنا، وی گفت  از قتل  برادر ناخلفش پشیمان نیست و پدرشان هم به مرگ او  راضی بوده است.

رسیدگی به این پرونده از شهریورماه سال ۹۹ به دنبال تماس یک مرد مزرعه دار با پلیس قرچک آغاز شد .

وی که هراسان بود گفت: من صاحب یک مزرعه بلال در قرچک هستم .از صبح با دستگاه در حال درو کردن بلال ها بودم که متوجه شدم دستگاه با چیزی سخت برخورد کرده است. وقتی از ماشین پیاده شدم با صحنه وحشتناکی روبه رو شده و متوجه شدم دستگاه با یک جسد برخورد کرده و آن تکه تکه شده و پاهایش به اطراف پرتاب شده است.

 با این تماس ماموران پلیس به مزرعه بلال رفتند و جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد. در بررسی‌ها روشن شد جسد متعلق به مرد ۴۷ ساله ای به نام اکبر است که آخرین بار با برادر ناتنی اش  رحیم در تماس بوده است .با افشای این ماجرا رحیم ردیابی و بازداشت شد و به قتل برادرش  با همدستی برادر دریگرش رحمان اعتراف کرد.

 وی در بازجویی ها گفت : اکبر برادر ناتنی مان بود. او  اموال پدرمان را تصاحب کرده  و او را اذیت می کرد.او حتی زمین‌کشاورزی پدرم را از او گرفته بود اما اجاره بها را به پدرم پرداخت نمی کرد و پدرمان با سختی زندگی اش را می گذراند. او با رفتارهایش پدرمان را اذیت می کرد.

 وی ادامه داد : چند سال قبل اکبر در درگیری خانوادگی برادر کوچکمان را کشت. اگرچه مادرمان از همان ابتدا اعلام گذشت کرد. اما از غصه کشته شدن برادر کوچک مان دق کرد  و فوت شد. همین موضوع باعث شده بود من و سایر خواهر و برادرهایم کینه اکبر را به دل بگیریم. آخرین بار من با برادر بزرگم صحبت کردم و قرار شد با اکبر صحبت کنیم تا دست از کارهایش بردارد. من او را به همراه همسر و فرزندانش به خانه مان دعوت کردم اما او این دعوت را نپذیرفت .به همین خاطر با برادر دیگرم تصمیم گرفتیم تا او را گوشمالی بدهیم .چند روز از این تصمیم گذشته بود که به پدرمان با من تماس گرفت و گفت اکبر بار دیگر با او درگیر شده و او را کتک زده است. آنجا بود که تصمیم گرفتم او را بکشم .

با کمک برادرم رحمان جسد را در مزرعه بلال رها کردیم

وی در تشریح جزییات جنایت گفت: من به دروغ بااکبر  تماس گرفتم و به او گفتم در حوالی قرچک زمین خریده ام .من از او خواستم تا همراهم به قرچک بیاید .آنجا بود که با قمه ای که  از قبل تهیه کرده بودم چند ضربه به او زدم . سپس  با کمک برادرم رحمان جسدش را در مزرعه بلال رها کردیم .من در ماشینم  لباس‌هایم را عوض کردم و به خانه برگشتم.

 به دنبال اعتراف های این مرد و  بازسازی صحنه جرم برای وی به اتهام قتل  و برادر برادرش به اتهام معاونت در جنایت  کیفرخواست صادر شد تا محاکمه شود. اما در میان پدر قربانی از  قصاص گذشت و رحیم در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی از جنبه عمومی جرم از خود دفاع کرد.

 این متهم گفت :  برادر ناتنی مان از اوباش بود.او مستحق مرگ بود .چون روزگارمان را سیاه کرده بود. رفتارهای برادرمان باعث شد تا تصمیم به قتل او بگیریم .من از قتل برادرم پشیمان نیستم .چون او با از بدرفتاری هایش دست بر نمی داشت.او حتی  چندین بار پدرمان را اذیت کرده و او را کتک زده بود. به همین خاطر تصمیم گرفتم برای آرامش زندگی سایر اعضای خانواده او را از میان بردارم.

این مرد در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت : رفتارهای برادرم باعث شد تا ما چنین تصمیمی بگیریم .او با بدرفتاری هایش همه خانواده را تحت تاثیر قرار داده بود و  تحمل او برایمان سخت بود .باور کنید پدرمان هم به مرگ او راضی بود. به همین خاطر خیلی زود اعلام گذشت کرد.

با پایان دفاعیات این متهم قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.وی طبق ماده 612 قانون مجازات اسلامی به زودی از زندان آزاد خواهد شد.

کدخبر: 800490
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟