به گزارش رکنا، ساعت ۱۱:۳۰ روز پنج‌شنبه دوم تیر، ساکنان ساختمان مسکونی در کوچه قنبرزاده نزدیکی خیابان رودکی با شنیدن صدای شلیک چند تیر وحشت‌زده از خانه‌هایشان بیرون آمدند و با صحنه هولناکی روبه‌رو شدند. اهالی ساختمان با جسد خونین مأمور پلیس و همچنین جسد خونین صاحبخانه طبقه سوم در پاگرد پله‌ها و پیکر نیمه‌جان همسرش جلوی ورودی ساختمان روبه‌رو شدند و بلافاصله موضوع را به پلیس گزارش دادند.

با اعلام این خبر، تیمی از مأموران کلانتری ۱۰۸ نواب در محل حاضر شدند و دقایقی بعد هم قاضی ساسان غلامی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل تحقیقات خود را آغاز کردند.

تیم جنایی جلوی ورودی ساختمان مسکونی با آثار خون به جا مانده‌ای روبه‌رو شدند که حکایت از آن داشت خون‌ها متعلق به زن حدوداً ۴۰ ساله‌ای به نام مهرانه است که با شلیک دو گلوله شوهرش از ناحیه سینه و پهلو به شدت زخمی و برای درمان به بیمارستان منتقل شده است. همچنین در پاگرد راه‌پله طبقه اول ساختمان چهار طبقه، جسد خونین و بی‌جان شوهر ۴۷ ساله مهرانه به نام صفدر رها شده بود که مشخص شد وی پس از ارتکاب جنایتی هولناک با شلیک گلوله به سرش به زندگی‌اش پایان داده است. در ادامه تیم جنایی در پاگرد طبقه دوم با جسد خونین سرگرد محمد یاسمی، مأمور کلانتری ۱۰۸ نواب مواجه شدند که با شلیک گلوله‌ای از پشت و اصابت به قلبش به شهادت رسیده بود.

دختر شهید یاسمی

اجرای حکم خونین

بررسی‌های میدانی نشان داد سرگرد یاسمی همراه یکی از همکارانش و همسر قاتل و فرزند خردسال او برای اجرای حکم مطالبه مهریه و جهیزیه به خانه متهم می‌روند که ناگهان شوهر شاکی با اسلحه کلت کمری از خانه‌اش بیرون می‌آید و شروع به تیراندازی می‌کند. از آنجایی که مأموران هیچ کدام مسلح به سلاح گرم نبودند یکی از آن‌ها به طبقه چهارم پناه می‌برد و سرگرد یاسمی هم ابتدا شاکی، فرزندش و مرد کلیدساز را برای نجات جانشان راهی طبقات پایینی می‌کند و در ادامه خودش قصد دارد از محل دور شود که مرد جانی گلوله‌ای از پشت به او شلیک می‌کند و او را در دم به شهادت می‌رساند. متهم سپس همسرش را تعقیب می‌کند و جلوی در ورودی دو تیر به پهلو و نزدیکی قلب وی شلیک می‌کند و در ادامه در پاگرد طبقه اول با شلیک گلوله‌ای به زندگی خودش پایان می‌دهد.

تیم جنایی در تحقیقات بعدی دریافتند شاکی مدتی قبل با شوهرش اختلاف پیدا می‌کند و زمانی که اختلاف آن‌ها بیشتر می‌شود در دادگاه با طرح شکایتی مهریه‌اش را مطالبه می‌کند. پس از این مهرانه همراه پسر ۱۲ ساله‌اش به خانه پدری‌اش در یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی می‌رود و از آنجا پیگیر شکایتش می‌شود تا اینکه قاضی پرونده، حکم پرداخت مهریه و تحویل جهیزیه را صادر می‌کند، بدین ترتیب وی همراه فرزندش برای اجرای حکم راهی تهران می‌شود و با گرفتن نیابت قضایی همراه دو مأمور کلانتری ۱۰۸ نواب راهی محل زندگی شوهرش می‌شود و در نهایت این حادثه خونین رقم می‌خورد.

اظهارات شاهد

یکی از مأموران پلیس گفت: «شاکی حکم مطالبه مهریه در دست داشت و به کلانتری مراجعه کرد و من و همکارم همراه شاکی و پسرش با حکم قضایی و برای اجرای حکم به خانه متهم رفتیم. هر چقدر در زدیم کسی در را باز نکرد. ما فکر کردیم کسی داخل خانه نیست، اما خبر نداشتیم که متهم با سلاح کلت کمری داخل خانه‌اش در کمین ما و همسرش نشسته است.

از آنجایی که قاضی حکم ورود هم داده بود، تصمیم گرفتیم وارد خانه شویم، اما کلید شاکی در را باز نکرد و شاکی هم کلید‌سازی را آورد و قرار شد او در را باز کند. کلیدساز در حال باز کردن در بود که ناگهان شوهر شاکی با کلت کمری از خانه بیرون آمد و شروع به تیراندازی کرد. من در پله بالا بودم و پناه گرفتم، همکارم هم بعد از راهی کردن شاکی، فرزندش و مرد کلیدساز به طرف پایین رفت. متهم نیز پشت سر آن‌ها حرکت کرد و همکارم را به شهادت رساند، همسرش را زخمی کرد و خودش را هم کشت.»

کشف مشروبات الکلی و فشنگ جنگی

همزمان با انتقال پیکر سرگرد یاسمی و جسد قاتل به پزشکی قانونی، مأموران پلیس به بازرسی خانه متهم پرداختند و در آنجا ۱۵ تیر جنگی همراه با مقداری مشروبات الکلی کشف کردند.

تحقیقات درباره این حادثه به دستور قاضی غلامی در حالی ادامه دارد که همسر قاتل در بیمارستان تحت درمان قرار دارد و پزشکان در تلاشند تا جان وی را نجات دهند.

آرمین بینا

کدخبر: 796149
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟