فیلم گفتگو با پیرمرد قوی هیکل که دزد بهشت زهرا بود / بدون جک لاستیک می دزدید + عکس
حجم ویدیو: 20.11M | مدت زمان ویدیو: 00:02:45

به گزارش اختصاصی خبرنگار حوادث رکنا، از مدتی قبل مردمی که برای شرکت در مراسم عزاداری یا خاکسپاری یکی از عزیزانشان به بهشت زهرا(س) می رفتند پس از پایان مراسم با خودورهایشان که چرخ آنها سرقت شده بود روبه رو می شدند.

با توجه به حساسیت ماجرا تیمی از مأموران کلانتری 205 صحن امام (ره) مأموریت پیدا کردند تا عاملان این سرقت ها را دستگیر کنند.

به این ترتیب تحقیقات گسترده ای در قطعات بهشت زهرا(س) آغاز شد تا اینکه مأموران کلانتری 205صحن امام (ره) در جریان گشت زنی های خود به 2مرد مشکوک شدند. با شک مأموران ، هر 2 مرد زیر نظر قرار گرفتند. مأموران وقتی سارقان را تحت نظر قرار گرفتند متوجه شدند آنها برای سرقت چرخ های خودرو از جک استفاده نمی کردند. یکی از سارقان که قوی هیکل بود خودور را بلند می کرد و نفر دیگر چرخ را باز کرده و آن را سرقت می کردند.

با دیدن این صحنه دیگر شکی برای مأموران باقی نمانده بود که سارقان حرفه ای را که در قطعات جدید بهشت زهرا(س) دست به سرقت می زنند را شناسایی کرده اند. به این ترتیب بلافاصله عملیات دستگیری سارقان کلید خورد و مأموران اعضای ا ین باند را غافلگیر و دستگیر کردند.

با دستگیری سارقان تحقیقات تکمیلی درخصوص این پرونده ادامه پیدا کرد و سارقان که خود را در پایان راه می دیدند به ناچار لب به اعتراف گشودند. آنها به 78 فقره سرقت اعتراف کردند و مأموران موفق شدند در مخفیگاه اعضای این باند رینگ و لاستیک های سرقتی را کشف و ضبط کنند.

مرد نانوا، سارق رینگ و لاستیک

دردهه ششم زندگی اش قرار دارد. گرد پیری روی سرش نشسته و حالا به جای اینکه درکنار فرزندان و نوه هایش باشد دستبند به دست به اتهام سرقت نشسته در دام پلیس افتاده است.

چندسال داری؟

 57 سال

از نحوه سرقت هایت بگو؟

در قطعات جدید بهشت زهرا(س) به سراغ خودروها می رفتیم تا چرخ هایشان را سرقت کنیم.

چند فقره سرقت داشتی؟

من در 5 یا 6 فقره شرکت داشتم

اما 78 سرقت در پرونده ات ثبت شده؟

برای من نیست، این همه را از مالخر گرفته اند.

شغلی هم داشته ای؟

نانوا بودم.

آدم قوی هیکلی هستی؟

از این زور برای بلند کردن خودورها استفاده می کردی که دیگر جک نزنید و زمان بخرید. درست است؟

نه، ما از جک هم استفاده می کردیم.

رینگ و لاستیک ها را چه قدر می فروختید؟

700 یا 800 هزار تومان

اعتیاد داری؟

نه

چند فرزند داری؟

6 فرزند

با وجود اینکه نانوا بودی و دارای 6 فرزند هستی ،چرا دست به سرقت می زدی؟

اشتباه کردم.

بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس تهران قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟