صدور کیفرخواست عامل بمب گذاری خوزستان / حبیب فرج الله چعب کیست؟ + عکس و فیلم
حجم ویدیو: 32.71M | مدت زمان ویدیو: 00:04:27

حبیب فرج الله چعب کیست؟ حبیب فرج الله چعب مشهور به حبیب اسیود سرکرده گروهک تجزیه طلب است. حبیب فرج الله چعب گروهک حرکه النضال را هدایت می کند. حبیب فرج الله چعب یکی از طراحان اصلی حمله تروریستی به رژه اهواز است. حبیب فرج الله چعب در سال 97 عملیات های بمب گذاری را به عهده گرفت.

 کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه امروز(یکشنبه) ابلاغ شد.

حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه در جریان جلسه ابلاغ کیفرخواست، خود را کارمند اداره کار سوئد و دارای تابعیت سوئد معرفی کرد.

اعترافات حبیب فرج الله چعب، سرکرده گروهک حرکة النضال +فیلم

به گزارش رکنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، بر اساس کیفرخواست صادره، اتهام وی اداره و سرگروهی گروه تروریستی به نام «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان و تخریب اموال عمومی به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران است.

در جریان جلسه ابلاغ کیفرخواست به اسیود تاکید شد وکیل متهم حتما باید در دادگاه حضور داشته باشد.

بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب گذاری در اداره محیط زیست، بمب گذاری انتقال خط لوله‌های نفت، بمب گذاری در محور انتقال نفت آبادان و اهواز و ماشهر، بمب گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، برنامه ریزی به جهت بمب گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به متهم در جریان ابلاغ کیفرخواست بود.

حبیب اسیود از سال ۲۰۰۵ فعالیت‌های تروریستی خود را تحت حمایت سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی از جمله موساد و عربستان سعودی و در چتر حمایتی سوئد آغاز کرد.

گروهک تروریستی الاحوازیه به سرکردگی اسیود فقط در سال ۱۳۸۴، ۱۰ مورد عملیات تروریستی انجام داده که منجر به شهادت تعداد زیادی از هموطنان شده است.

اولین عملیات تروریستی این گروهک به سرکردگی اسیود ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۴ بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟