بازداشت 18 سارق چینی در فرودگاه امام (ره) / شگردشان خاص بود + عکس

سرهنگ محسن عقیلی روز شنبه افزود: با شکایت تعدادی از مسافران پروازهای ورودی به کشور مبنی بر سرقت ارز در داخل هواپیما، دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار پلیس فرودگاه حضرت امام (ره) قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد همه سرقت‌ها از وسایل شخصی همراه مسافران که داخل «هِدرَک» (محفظه بالای سر مسافران) جانمایی شده بود با یک شگرد خاص انجام و به جای ارزهای سرقتی دستمال کاغذی و یا تعداد محدودی یک دلاری جایگزین شده است.

دستبند پلیس فرودگاه بر دستان ۱۸ سارق خارجی

سرهنگ عقیلی ادامه داد: با مراقبت‌های چهار ماهه و تحقیق میدانی انجام شده و بررسی فهرست مسافران پروازهای خارجی از مبدا کشورهای مختلف به ایران، تعداد ۳۰ سارق چینیِ کثیرالسفر که حین پرواز و مقابل چشم مسافران اقدام به جابجایی وسایل شخصی و سرقت ارزها می کردند و بلافاصله با اولین پرواز نیز از ایران خارج می شدند توسط پلیس فرودگاه حضرت امام (ره) شناسایی شدند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری ناجا گفت: تا کنون در این خصوص تعداد ۱۸ مسافر تبعه چین که به این شیوه اقدام به سرقت ارزهای مسافران می کردند در پروازهای خارجی ورودی به ایران شناسایی و با ارائه گزارش و مستندات به مقام قضائی دستور جلب این افراد صادر که پس از دستگیری از وسایل همراه آنان مقدار قابل توجهی ارز یک دلاری و دستمال کاغذی کشف و در بازجویی همه سارقان به بزه خود اعتراف کردند.

سرهنگ عقیلی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده توسط این پلیس، اکثر مسافران ارزهای سرقتی خود را پس گرفتند و حسب هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی همه این سارقان به ایران ممنوع الورود شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟