قاچاقچیان انسان در روستای تمپ ریگان آشوب کردند / پشت پرده فیلم درگیری پلیس چه بود

به گزارش رکنا، سرهنگ حسن کیخا  فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر اظهار داشت: با دریافت گزارش مردمی مبنی بر اینکه اعضای یک باند حرفه‌ای قاچاق انسان ، با مخفی نمودن تعداد زیادی تبعه غیر مجاز در شرایط کاملا بد بهداشتی داخل ساختمانی متروکه، واقع در روستای "تمپ ریگان" با قصد انتقال غیر قانونی آن‌ها به استان‌های مرکزی کشور، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پس از انجام تحقیقات نامحسوس و حصول اطمینان از موضوع، ظهر دیروز در قالب چند تیم عملیاتی به محل اعزام و تعداد ۲۹ تبعه غیر مجاز را که در محل مذکور نگهداری می‌شدند دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر تصریح کرد: حین دستگیری اتباع حاضر در محل، افراد وابسته به یکی از عوامل قاچاق انسان با چوب و سنگ به مأموران حمله ور و ضمن آسیب رساندن به خودرو‌های انتظامی قصد خلع سلاح پلیس و فراری دادن اتباع غیر مجاز را داشتند.

سرهنگ کیخا در ادامه افزود: متأسفانه افراد اخلال گر حاضر در صحنه علی رغم اخطار‌های صادره از سوی پلیس به حرکات مجرمانه خود ادامه دادند که مأموران برای ناکامی آنان و متفرق ساختن آن‌ها مجبور به تیراندازی هوایی و پراکنده نمودن آن‌ها با استفاده از سلاح گلوله پلاستیکی شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در این حادثه ۲ نفر از افراد قانون شکن حاضر در صحنه بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی از ناحیه پا مجروح و به مراکز درمانی منتقل شدند.

سرهنگ کیخا بیان داشت: ساعاتی پس از این حادثه، کلیپی با عنوان حمله مأموران انتظامی به مردم روستای تمپ ریگان و فایل‌های صوتی متعددی در فضای مجازی منتشر شد که هدف انتشار دهندگان آن چیزی جز تشویش اذهان عمومی و زیر سوال بردن مأموریت پلیس نبوده است.

وی با بیان اینکه ورود غیر قانونی اتباع خارجی، تبعات اقتصادی و امنیتی فراوانی را برای کشور در پی دارد، برخورد با این پدیده را از وظایف اصلی نیروی انتظامی برشمرد و خاطر نشان کرد: اقدامات تخصصی پلیس برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند قاچاق و عوامل وابسته به آن‌ها و همچنین افرادی که با انتشار کلیپ در فضای مجازی باعث تشویش اذهان عمومی شده اند آغاز که پس از دستگیری به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟