دام صیغه زنان برای 1364 مرد / همه فریب خوردند

 سرهنگ رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا استان البرز مبنی بر اینکه پیامک هایی با عنوان سامانه ثنا و نرم افزار صیغه یاب دریافت کرده اند و به درگاه جعلی پرداخت هدایت شده اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی افزود: طبق تحقیقات کارشناسان فتا مشخص شد که پیامکی جعلی از شماره های مشخص مبنی بر پیگیری پرونده قضایی و همچنین نرم افزار صیغه یاب به تلفن همراه شاکیان ارسال می شد و کلاهبرداران با ارسال لینک جعلی نرم افزار و تقاضای نصب آن از قربانیان بر روی تلفن همراهشان، ضمن دسترسی به پیامک ها و رمزدوم پویای افراد، از حساب آنها به صورت غیر مجاز برداشت می کردند.

 متلاشی شدن باند ارسال کننده پیامک های جعلی در البرز

این مقام انتظامی تصریح کرد: با پی گیری های بعمل آمده، مشخص شد که متهمان پس از برداشت غیر مجاز مبالغ سرقتی، اقدام به خرید گوشی موبایل و مقداری جواهرات نموده تا ردی از خود برجای نگذارند.

سرهنگ رسول جلیلیان در ادامه گفت: با بررسی‌های فنی و پلیسی تیمی زبده از کاراگاهان پلیس فتا  محل اختفا متهمین در یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی که با هماهنگی صورت گرفته با مرجع قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه هر سه متهم  در ویلایی اجاره ای دستگیر و در بازرسی از محل ،تعداد چهار دستگاه گوشی تلفن همراه وسایل ارتکاب جرم ( لپ تاپ- گوشی - سیم کارت های فعال - کارت های بانکی اجاره ای و ...) کشف و ضبط گردید. همچنین پس از واکشی اطلاعات  صورت گرفته بر روی تجهیزات متهمین اطلاعات 1364 کارت بانکی از شهروندان احصاء گردید.

1364 مرد در دام صیغه زنان

رئیس پلیس فتا استان البرز بیان داشت: مهم‌ترین عامل زمینه‌ساز در دسترسی به اطلاعات و سوءاستفاده از اطلاعات کاربران، اعتماد بیش از حد به افراد ناشناس، پیامک‌های دریافتی و لینک‌های موجود در فضای مجازی است که باید توجه داشت که هرگونه درخواست وجه حتی با مبالغ اندک تحت عنوان سامانه ثبت‌نام الکترونیک قضایی (ثنا) یا هر عنوان دیگری جعلی بوده و منجر به بروز مشکلات خواهد شد.

این مقام مسئول یادآور شد: کارشناسان پلیس فتا به صورت شبانه روز آماده پاسخگویی به هموطنان گرامی بوده و هموطنان عزیز در صورت مواجهه با موارد مشکوک می توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت های سایبری با ما در میان بگذارند.

آیا این خبر مفید بود؟