عکس های محرمانه زن هرمزگانی آبرویش را برد / انتقامجویی فامیلی !

سرگرد احسان بهمنی، رئیس پلیس فتا استان هرمزگان‌ گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس و ثبت اظهارات وی مبنی برساخت حساب کاربری جعلی به نام وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و انتشار تصاویر خصوصی ایشان در صفحه مورد نظر، در این راستا با دستور مقام قضائی پرونده اولیه تشکیل شد و موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

عکس های برهنه زن هرمزگانی در شهر پخش شد

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتا هرمزگان بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا ابتدا اظهارات شاکی را اخذ کردند‌ و با انجام اقدامات فنی و تخصصی عامل ایجاد کننده صفحه اینستاگرامی را با هویتی معلوم شناسایی کردند که پس از هماهنگی با مرجع قضایی به  پلیس فتا احضار شد.

وی افزود: متهم در تحقیقات اولیه منکر بزه‌ ارتکابی شد و‌‌با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه با مدارک،  مستندات و ادله‌ دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به‌سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف نمود و انگیزه خود را از این اقدام مجرمانه انتقام‌جویی به دلیل مسائل شخصی عنوان کرد.

سرگرد بهمنی با بیان اینکه در نهایت متهم به همراه مستندات پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شده است، افزود: طبق ماده 745  قانون مجازات اسلامی « هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به‌حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

این مقام سایبری به کاربران هشدار داد: فضای مجازی محلی برای انتقام‌گیری نمی‌باشد و هر گونه انتشار تصاویر خصوصی دیگران برابر قانون جرم است و قانون‌گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان با بیان اینکه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری می‌توانند به سایت پلیس فتا بخش هشدارها و آموزش مراجعه نمایند، خاطر‌نشان‌ کرد: شهروندان می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکیcyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی را گزارش نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟