قتل زن تنها در قبرستان! / حمله 3 جوان پلید تهرانی به زن گریان ! + جزییات

آنها پیش تر از اتهام جنایت تبرئه و با قرار وثیقه از زندان گریخته بودند که با نقض حکم برائت آنها در دیوان عالی کشور بار دیگر بازداشت شدند.

 ماجرای قتل زن میانسال در قبرستان چه بود؟

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده از بیست و هشتم فروردین ماه سال ۹۳ به دنبال زخمی شدن یک زن پنجاه ساله به نام صغرا  در بهشت زهرا در دستور کار پلیس قرار گرفت .شواهد نشان می‌داد این زن بر سر مزار همسرش رفته بود که مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد. زن میانسال که به کما رفته بود دو ماه بعد روی تخت بیمارستان جان سپرد و  پزشکی قانونی علت مرگ را شکستگی جمجمه اعلام کرد .

ردیابی عامل یا عاملان جنایت آغاز شده بود تا اینکه چند ماه بعد پلیس دریافت گوشی   سرقت شده قربانی در محلی در شرق تهران روشن شده است .پلیس با ردیابی سیم کارت  گوشی سرقت شده یک دختر جوان به نام حمیرا را ردیابی و بازداشت کرد. حمیرا اعلام کرد گوشی موبایل را از پسر مورد علاقه اش به نام علی هدیه گرفته است. به این ترتیب علی بازداشت شد .این پسر از فعالیت مجرمانه یک باند سه نفره پرده برداشت و گفت: من به همراه دو نفر از دوستانم به نام حامد و حسین یک شبکه تشکیل داده بودیم و در بهشت زهرا پرسه می زدیم  تا سوژه مناسبی پیدا کنیم. ما در فرصت مناسب از داخل خودرو ها سرقت می کردیم .

وی در ادامه بازجویی ها  به قتل زن میانسال نیز اعتراف کرد  و گفت :آن روز در بهشت زهرا پرسه می‌زدم که متوجه زن میانسال شدم که روی یکی ازقبرها نشسته بود و گریه می کرد. من در فرصتی مناسب از پشت سر با چوب به او حمله کردم و ضربه ای به سرش زدم.  سپس گوشی موبایل  و همه وسایل او را سرقت کردم .من بعد از مدتی گوشی موبایل را به دختر مورد علاقه ام هدیه دادم ..

به دنبال اظهارات این متهم دو همدستش نیز بازداشت شدند. ولی علی در اعترافات بعدی حرفش را پس گرفت و گفت گوشی  موبایل را حمیرا مدتی پیش در اتوبوس پیدا کرده بود.

همچنین در بازجویی های بعدی ادعای تازه ای مطرح کرد و گفت:  گوشی را یکی از دوستانش به وی  امانت داده بود. در حالی که علی اظهارات ضد و نقیضی  را مطرح می‌کرد برای  او  کیفرخواست صادر شد و در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

 در ابتدای جلسه پسر قربانی برای علی حکم قصاص خواست و ازطرف دو برادر دیگرش که  مقیم کشور انگلستان هستند نیز درخواست اشد مجازات کرد.

سپس علی27ساله  در جایگاه ویژه ایستاد و ادعای عجیبی مطرح کرد.

انکار قتل زن میانسال در قبرستان

علی خودش را بی گناه خواند و گفت: من هیچ کدام از اعترافات قبلی ام را قبول ندارم. من تحت فشار در پلیس آگاهی به سرقت و قتل اعتراف کرده بودم. من  و دوستانم به مواد مخدر معتاد بودیم. ولی مصرف روزانه مواد ما آنقدر نبود که بخواهیم برای تامین پول مواد دست به سرقت بزنیم. ما وضع مالی بدی نداشتیم به همین خاطر لازم نبود سرقت کنیم. اعترافات قبلی من همگی تحت فشار روانی و شکنجه بود .

وی در پاسخ به سوال قاضی دادگاه درباره اینکه چطور بعد از دستگیری جزییات قتل زن میانسال را تشریح کردی گفت: حرف هایی که زدم اتفاقی با واقعیت مطابقت داشت. من نمی دانستم زن میانسال به چه نحوی کشته شده است. به دروغ گفته بودم با چوب به سر او ضربه زدم و این ادعا اتفاقی با حقیقت جور درآمد.

 سپس حامد به دفاع پرداخت و گفت: من نمی دانم چرا علی چنین حرف هایی را مطرح کرده است. ما معتاد بودیم اما هیچ وقت دست به سرقت نزده بودیم.

سومین متهم نیز خودش را بی گناه خواند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و حکم به تبرئه سه متهم صادر کردند. به این ترتیب آنها با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند. اما با اعتراض اولیای دم به حکم صادره ،پرونده در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و حکم تبرئه سه متهم شکسته و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه همعرض ارسال شد.اما سه متهم که با قرار وثیقه آزاد شده بودند گریختند و پلیس نتوانست ردی از آنها به دست بیاورد.

در حالی که نزدیک به شش سال از این ماجرا گذشته بود علی به اتهام حمل مواد مخدر به زندان افتاد و خودش را با نام جعلی معرفی کرد. اما مشخصات وی شک پلیس را برانگیخت و در انگشت نگاری روشن شد وی همان متهم فراری پرونده قتل زن میانسال در قبرستان است. با بازداشت این متهم دو همدست دیگری وی نیز که در رباط کریم زندگی پنهانی در پیش گرفته بودند ردیابی و بازداشت شدند. اما در تحقیقات بار دیگر جرمشان را انکار کردند.

پرونده آنها برای از سرگیری تحقیقات به شعبه 12دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا آنها بار دیگر در دادگاه از خود دفاع کنند. این در حالی است که اولیای دم بر صدور حکم قصاص اصرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟