گفتگو با مرد شیطان صفت / او جوانان جویای کار تهرانی را به پارک می برد

به گزارش رکنا، چند روز قبل رهگذران هنگام عبور از بوستانی در مرکز تهران متوجه دو پسر جوان شدند که بی‌هوش روی زمین افتاده بودند. دو پسر جوان بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند. یکی از آنها در تحقیقات گفت: من و پسر دایی‌ام کاوه از بچگی با هم بزرگ شدیم اما مدتی قبل به‌خاطر کرونا و برخی مشکلات دیگر بیکار شده بودیم. در مترو مشغول صحبت بودیم که ناگهان مرد جوانی با ظاهری آراسته به سراغمان آمد و شروع به صحبت کرد.

او ادامه داد: مرد جوان خودش را صاحب یک فروشگاه لوازم ورزشی معرفی کرد و مدعی شد که صحبت‌های ما را ناخواسته شنیده است. بعد به ما گفت به‌دنبال شاگرد برای مغازه‌اش است و اگر کارمان خوب باشد حتی بیمه هم برایمان رد می‌کند. با مرد جوان که خودش را خسرو معرفی کرده بود از مترو که در نزدیکی بازار تهران بود بیرون آمدیم و به سمت پارکی در همان حوالی رفتیم تا درباره کار صحبت کنیم. او پیشنهاد داد برایمان آبمیوه بگیرد و بعد از خوردن آبمیوه از هوش رفتیم. به هوش که آمدیم در بیمارستان بودیم و گوشی تلفن همراه، ساعت‌هایمان و هرچه پول نقد داشتیم به سرقت رفته بود.با شکایت دو پسر جوان تحقیقات آغاز شد و در ادامه مأموران با شکایت‌های مشابه دیگری مواجه شدند.

در حالی که تحقیقات در این خصوص ادامه داشت، چند روز بعد پسر جوان که به‌همراه پسر دایی‌اش قربانی سرقت مرد ناشناس شده بود با پلیس تماس گرفت و گفت: همان مرد سارق را شناسایی کرده‌ام. او در حال صحبت با جوان دیگری است و می‌خواهد از او هم مانند ما سرقت کند. به‌دنبال این تماس با آدرسی که پسر جوان در اختیار مأموران قرار داد، سارق ناشناس هنگامی که در حال تعارف آبمیوه مسموم به یکی از سوژه‌هایش بود بازداشت شد.

بهنام و کاوه که سارق جوان را به دست پلیس داده بودند در تحقیقات گفتند: بعد از سرقت تصمیم گرفتیم هرطور شده این مرد را پیدا کنیم چون احتمال می‌دادیم او سوژه‌هایش را در مترو شناسایی کند در متروها می‌گشتیم تا شاید او را پیدا کنیم. بعد از آن سرقت تقریباً تمام روز را در ایستگاه‌های مترو می‌گذراندیم تا اینکه همان‌طور که حدس زده بودیم سارق را دیدیم. او در حال اغفال پسر جوانی بود و اصلاً متوجه ما نشد. بلافاصله به پلیس زنگ زدیم و خودمان هم به‌صورت نامحسوس او را تعقیب کردیم.

مرد جوان که ابتدا منکر سرقت‌ها بود وقتی با مالباختگان رو به رو شد لب به اعتراف گشود و به دستور قاضی باقری از شعبه دوم دادیاری دادسرای ویژه سرقت در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار گرفت و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

گفت‌و‌گو با متهم

سابقه داری؟

چندین بار به اتهام درگیری، سرقت و آزار و اذیت پسر جوانی بازداشت شدم.

شگردت برای سرقت ها چه بود؟

در محل‌های شلوغ مثل مترو پرسه می‌زدم و با دیدن پسرهای جوان به سراغ آنها می‌رفتم. سر صحبت را با آنها باز می‌کردم و وقتی متوجه می‌شدم در جست‌و‌جوی کار هستند خودم را صاحب فروشگاه لوازم خانگی یا لوازم ورزشی معرفی می‌کردم و می‌گفتم به‌دنبال یک کارگر هستم بعد هم آنها را به بوستانی در همان اطراف می‌بردم و با خوراندن آبمیوه مسموم آنها را بی‌هوش و اموالشان را سرقت می‌کردم.

آیا این خبر مفید بود؟